Kocan Kadar Konuş 2 : Diriliş
% 19indirim

Kocan Kadar Konuş 2 : Diriliş

  • 23,00 TL18,63 TL

    hopi kampanyası
    0,93 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Dişi olan karadul örümceği, erkeğiyle çiftleştikten sonra onu bir güzel yermiş. Yediği erkek sayısı günde yirmiyi bulabilirmiş. Denilen odur ki erkek, sadece yavruları olsun diye
kendini kurban edermiş. Bir günde yirmi erkek! Ben bir tanesini bulmaya çalışırken maymun oldum, Allah’ın örümceği günde yirmi erkeği bulduğu gibi bir de mideye indiriyor!”


Çok sevgili Türk kızı,


Bir önceki kitapta mevcudiyetimizin ve istikbalimizin yegane temelinin bir koca bulmak olmadığını anlatmaya çalışmıştım hatırlarsan. O kitapta bana verilen tavsiyeleri hiç uyguladın mı bilmiyorum ama sonunda başıma neler geldiğini gördün. Şunu hiç unutma: sen belli bir yaşa gelene kadar kimileri evlen diye baskı yaparken kimileri de evlenmeni engellemek için elinden geleni ardına koymayacak! Nikah masasına oturana kadar atlatman gereken çok badire, dahili ve harici çok bedhahların olacak.


Tüm bunlara rağmen akıl sağlığını koruyabildiysen seni gönülden tebrik ediyorum; yüce bir insan, eşsiz bir varlıksın sen Türk kızı!


Kocan Kadar Konuş

Kocan Kadar Konuş

Şebnem Burcuoğlu

18,63 TL
Şekerfare

Şekerfare

Şebnem Burcuoğlu

14,25 TL

            İnsanlar, kendilerini bazen öyle ümitlere kaptırır ki olmayacağını kendiside bilse olma ihtimalini başkalarından duyarak mutlu olmak ister. Şebnem Burcuoğlu, Kocan Kadar Konuş 2: Diriliş eserinde insanın neden böyle ümitlere kapıldığını irdeliyor ve gönül söz dinlemiyor ki lafına o da gebe kalıyor. Günümüzde insanlar, insan kalabalığından kaçarken, kitap kalabalığından kaçmamakta ve tam aksine kitapların o gizemli dünyasına daldıkça dalmak istemektedir. Yazar, eserinde bu durumu insanlığın kitaplara sığınışı olarak adlandırıyor. İnsanların, kitaplara sığınmasının arka planında ise kitapların dürüst dünyasının olduğunu düşünüyor. Yazar, bu düşüncesi ile hedefi tam on ikiden tutturmuş. Çünkü çevresinde dürüst bir tek insan bulamayan, en yakın dostuna bile güvenemeyen insanlar, sığınacak liman olarak her şeyi olduğu gibi resmeden kitapların dürüst dünyasını görüyor. 

            Şebnem Burcuoğlu, Kocan Kadar Konuş 2: Diriliş eserinde ailesi ve yakınları tarafından büyük bir sevgiyle büyütülmüş, eli sıcak sudan soğuk suya sokulmamış insanların, sadece bedenlerinin büyüyeceğini ve akıllarının yerinde sayacağını belirterek, insanların akıllarının büyüyüp, olgunlaşabilmesi için çile diyarından nasibini alması gerektiğini belirtmiştir. Acıların insanları olgulaştırdığı düşünüldüğü zaman yazarın ne kadar haklı olduğu rahatlıkla görülebiliyor. Yazar, eserinde böyle büyümemiş insanların şımarıklıklarıyla toplum içinde sırıtarak kendini hemen belli edeceğini belirtmiştir. Yazar, bu eserinde erkeklere de laf çakarak, iki erkeğin bir araya geldiği zaman futboldan, kızdan, para kazanmadan ve bilgisayar oyunundan başka bir şey konuşmayacağını belirtmiştir. Bazı erkeklerin ise özellikle kızlarla bir araya geldiği zaman yukarıda sayılan konuların hiçbiriyle ilgilenmediğini, bunların aksine edebiyattan, metafizikten, modern ahlaktan v.b. konulardan muhabbet etmeyi çok sevdiğini söylediğini belirttikten sonra bunları ancak saftirik kızların yiyeceğini vurgulamıştır.

            Şebnem Burcuoğlu, Kocan Kadar Konuş 2: Diriliş eserinde dünyada her şeyin tükense de yalanın bir türlü tükenmeyeceğini belirterek aslında insanların yalana karşı olan zaaflarını dillendirmiştir. Yazar, bu eserinde Türk aile yapısını çok iyi irdelemiş ve oldukçada isabetli tespitler yapmıştır. Özellikle kız okurlar, bu eseri okurken içeriğindeki bilgilere hiç de yabancı olmadıklarını rahatlıkla görüyor. Çünkü kızlar, bu eserin içeriğinde yazılanları her gün yaşamaktan bıkmış haldedir. Okurken eğlendiren, eğlendirirken öğreten bu eseri mutlaka okuyun. Pişman olmazsınız.

            Şebnem Burcuoğlu, Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Kocan Kadar Konuş eserinde başkarakteri Efsun ile edebiyat dünyasında büyük yankı uyandırmayı başarmıştır. Şarkı söylemek ve doğum fotografları çekmek yazarın başlıca hobileridir.   

Yorum Sayısı: 2

Şebnem Burcuoğlu, Kocan kadar Konuş 2 / Diriliş eserinde mizah yeteneğini ilk eserinde olduğu gibi çok ustaca kullandığı için eseri okurken bolca tebessüm ediyorsunuz. Yazarın, eserini kaleme alırken yazar ve şairlerden alıntılar yaparak anlatımını güçlendirmesi hem isabetli olmuş hem de okurken keyfinize keyif katıyor. Eseri okudukça yazarın, öyle aklına geleni yazmadığını, zaman zaman bilimsel verilerden zaman zamanda mitolojiden faydalandığını görüyorsunuz. Toplum olarak en sağlam...devamını oku

Y
Yahya Kemal  -   17.06.2016

Bu tür kitapları eşiniz/kız arkadaşınız okuduktan sonra zor durumda kalıyorsunuz gerçi, daha sonra bir de sinema parası patlıyor size. Kızlara tavsiye etmiyorum :) Okumayın :) Sonra başımızın etini yiyorsunuz :)

Y
Yusuf Korkmaz  -   11.02.2016