Kod Adı Tanrı
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İnsanoğlu ve yaratıcı arasındaki uzaklık gittikçe açılmakta ve birçokları buna sebep olanın bilim olduğunu düşünmektedir.
Tanrı öldü mü? Din ve inanç kitleleri sadece uyuşturuyor mu? Dünyada dört yüz yıl öncesine kadar kutsal güce olan inanç hakimdi. Bilimdeki gelişmelerle ve düşünsel bazda şüpheciliğin artmasıyla sanki insanoğlu Tanrı'ya olan inancını kaybetmeye başladı. Ama bu sefer bilimin kendisi yalancı Tanrı olarak görünmeye başladı ve bu, tüm insanlığı hayal kırıklığına düşürürken, daha da umutsuzlaştırdı.
Lazer teknolojisinin öncülerinden olan ve LASIK göz ameliyatlarını mümkün kılan çalışmalarıyla ünlü Mani Bhaumik, Kod Adı Tanrı'da hem ruhaniyetin hem de bilimin insanoğlu için ne kadar önemli olduğunu ve bu ikisi arasında muhteşem uyumun nasıl yakalanabileceğini anlatıyor. Gençliğinde Mahatma Gandhi'nin kamplarında da yaşamış olan yazar, sefaletten zenginliğe uzanan hayat öyküsünü ve hayatının amacını arayışının hikayesini tüm detaylarıyla anlatırken, bu arayışında bilim ve ruhaniyet arasındaki altın anlamı nasıl yakaladığından bahsediyor.
Hem bilgi hem de ilham dolu olan Kod Adı Tanrı, Bilimsel yaklaşımla inanç ve Tanrı farkındalığını hem basit, hem de kolay anlaşılabilir bir şekilde sunuyor.

"Yazarın kişisel yolculuğu... Doğu ruhaniyetiyle, Batı bilimini anlattığı ve bunları tek bir zeminde bir araya getirmesiyle okuyanları etkileyecek bir yapıt."
-Fritjof Capra, The Tao of the Physics adlı kitabın yazarı

"Bu kitapta anlatıldığı gibi ruhun ve maddenin birbirinin içinde erimesi, sevmek ve adil olmak adına çok ihtiyacımız olan evrime doğru aldığımız yolda işimizi kolaylaştıracaktır."
-Laura Huxley, Children: Our Ultimate Investment'ın kurucusu


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.