Komplolar Kitabı
% 19indirim

Komplolar Kitabı

Belki de Her Şey Göründüğü Gibidir
  • 22,00 TL17,82 TL

    hopi kampanyası
    0,89 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Kızdıkça tüm dünyayı boynuzlarının üzerinde sarsan öküz masalına inandığı çocukluk çağlarını çoktan geride bırakmıştı insanlık. İnsanlığın büyüme çağında tarihi, olayları açıklayacak yasalar, neden sonuç ilişkileri vardı artık.Yine de altın çağlara, masumiyetini ve iyiliğini onaylatacağı karşıtlıklar dünyasına dönmek istiyordu. Görünmez düşmanların yok ettiği pembe panjurlu bir ülkede insanlar birbirlerine soruyorlardı: Ya hiçbir şey göründüğü gibi değilse?


Doğan Gürpınar, komploların tarihini ve ideolojik kökenlerini incelediği çalışmasında, her şeyin aslında göründüğü gibi olduğu bir dünyanın kapılarını açıyor.


Yazar hakkında:
Doktorasını Sabancı Üniversitesi’nde tarih alanında Tanzimat Dönemi Osmanlı Hariciye Nezareti üzerine teziyle 2010’da tamamladı. Halen İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü'nde yardımcı doçenttir. Yayımlanmış ikisi İngilizce (Ottoman Imperial Diplomacy, Ottoman/Turkish Visions of the Nation,1860-1950) ve üçü Türkçe (Ulusalcılık, Düne Veda: Türkiye’de Liberalizm ve Demokratlık (1980-2010), Türkiye’de Aydının Kısa Tarihi) olmak üzere yayımlanmış beş kitabı bulunmaktadır. Çalışma alanları Türkiye’de ideolojiler, milliyetçilik, tarihyazımıdır.


 


Kültür Savaşları

Kültür Savaşları

Doğan Gürpınar

19,2 TL
Özgürlüğün İdeolojisi

Özgürlüğün İdeolojisi

Doğan Gürpınar

15,2 TL
Ulusalcılık

Ulusalcılık

Doğan Gürpınar

18,5 TL
Türkiye’de Aydının Kısa Tarihi

Türkiye’de Aydının Kısa Tarihi

Doğan Gürpınar

10,35 TL
Düne Veda

Düne Veda

Doğan Gürpınar

12,75 TL
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.