Komünist Parti Manifestosu
% 30indirim

Komünist Parti Manifestosu

  • 7,00 TL4,90 TL

    hopi kampanyası
    0,25 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Manifesto bundan 165 yıl önce kaleme alınan ancak buna rağmen eskimeyen bir metin. Kapitalizm bu zaman zarfında birçok değişime uğramışsa da onu karakterize eden temel prensipleri var olmaya devam etti. Manifestoyu hâlâ güncel kılan en önemli etmen de budur. Modern toplumsal yapıları siyasal ve sınıfsal yönleriyle kavrayan eşsiz bir tahlil yeteneğine sahip bu metin günümüzde de çeşitli kesimlerin ilgi odağını oluşturuyor.

Bilimsel sosyalist kitle hareketlerinin doğum sancısı yaşadığı bir dönemde yazılan bu metin dünyanın her köşesinde komünistlerin kendi güncel siyasal programlarının temelini oluşturdu, oluşturmaya devam ediyor. Bir dogma olarak değil, toplumsal ilişkileri tahlil etmede kullandığı yöntemi apaçık bir şekilde ortaya koyması bakımından eşsiz bir kılavuz olan Manifesto'yu Patika Kitap yayın programının ilk sırasına koyarak bu önemli Marksist klasiği okurun ilgisine sunuyor.

Almanca aslından yapılan titiz bir çeviriyle okurlarımıza sunduğumuz Manifesto, İngilizce baskısıyla ve mevcut Türkçe çevirileri ile karşılaştırılmış, Engels'in başka dillerde yapılan baskılara düştüğü notlarla zenginleştirilmiştir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.