Kontrol Sistemlerinin Analiz ve Tasarımı

Kontrol Sistemlerinin Analiz ve Tasarımı

Analiz – Tasarım – Simülasyon – Uygulama
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Mühendislik ve Teknoloji Fakültelerinin Elektrik-Elektronik, Kontrol, Mekatronik, Makina ve Enerji Mühendisliği bölümleri başta olmak üzere diğer bazı bölümlerde de okutulan “Otomatik Kontrol” ya da “Kontrol Sistemleri” derslerinin içeriğine uygun olarak hazırlanmıştır.

Kitap, 13 bölüm olarak hazırlanmıştır ve bu bölümler 4 ana grup altında toplanabilir. İlk gruptaki bölümlerde temel kavramlar tanıtılarak kontrol sistemlerinin şematik anlatımına önem verilmiş ve kontrol sistemlerinin zaman bölgesi karakteristikleri incelenmiştir. İkinci grupta, endüstriyel kontrolörler tanıtılmış ve kontrol sistemi tasarım esasları belirlenerek köklerin yer eğrilerinin çizimi, kontrol sistemi tasarımındaki önemi ve köklerin yer eğrisini kullanarak kontrol sistemi tasarımı anlatılmıştır. Üçüncü grupta, sistemlerin frekans cevabı analizi anlatılmış ve kontrol sistemlerinin frekans bölgesi kontrol kriterleri belirlenerek frekans bölgesinde kontrol sistemi tasarımı anlatılmıştır. Son grupta ise durum uzayında kontrol sistemlerinin analizi verilmiş, kutup atama yöntemi ile kontrol sistemi tasarımı ve Liapunov kararlılık analizi incelenmiştir.

Kitapta konular, basit ve sade bir dille anlatılmış, işlenen konuların daha anlaşılabilir olması için 115 adet grafikle desteklenmiş 167’si çözümlü örnek olmak üzere 301 örnek soruya yer verilmiştir.

 

Konu Başlıkları

Otomatik Kontrol Sistemleri

Kontrol Sistemlerinin Şematik Analizi

Sistem Modelleme

Zaman Bölgesi Karakteristikleri ve Tasarım Esasları

Köklerin Yer Eğrisi Analizi

Köklerin Yer Eğrisi ile Tasarım

Frekans Cevabı Analizi

Frekans Karakteristikleri ve Tasarım

Durum Uzay Analizi ve Tasarım

Lyapunov Karalılık Analizi


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.