Köpeğim Charley ile Amerika Yollarında
% 20indirim

Köpeğim Charley ile Amerika Yollarında

  • 18,00 TL14,40 TL

    hopi kampanyası
    0,72 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

John Steinbeck, gençliğinden beri bir gezi tutkunuydu. Daha 20 yaşlarındayken Pasifik Okyanu'na açılma hayalleri kuruyordu. Henüz yazarlık serüveninin başındayken dahi ülkesini ve insanlarını gezip görerek tanımayı şiar edinmişti. Ona Nobel Ödülü'nü kazandıran da ülkenin "ruhunu" bu denli anlayabilmiş olmasıydı.


Ne var ki yılına gelindiğinde bir yazar olarak rüştünü ispat etmiş Steinbeck, önceden tanıdığı ve romanlarında resmettiği Amerika ve Amerikan halkını değil, açıktan açığa, tüketim toplumuna dönüşmüş ve bencilliği içine işlemiş bir Amerika bulur etrafında. Hastalığının da iyiden iyiye kendini hissettirdiği bir dönemde Steinbeck 'i karavanlı Rochinante ve elbette köpeği Charley'le yollara düşüren ülkesini " tanıyamama" halidir. Köpeğim Charley ile Amerika Yollarında'da hava kirliliğinden rengi değişmiş gökyüzünün hemen altındaki apartmanların, trafiğe boğulmuş caddelerin, acı fren seslerinin arasında "toprağa köklerini salma" kaygısı içinde sürüklenen Steinbeck Amerika'yı yeniden "keşfediyor."


Her kitabı klasikleşmiş Steinbeck'in gezi, edebiyatının en güzel örneklerinden olan bu önemli eseri Türkçede ilk kez okur karşısında...


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.