Körler Ülkesi

Körler Ülkesi

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

And Dağları’nın vahşi çorak topraklarında insanların dünyasından elini eteğini çekmiş bir vadi uzanır. Ancak korkunç boğazlar ve buz kaplı bir geçit aşıldıktan sonra ulaşılabilen Körler Ülkesi’dir burası. Vadiyi on yedi gün boyunca karanlığa gömecek bir yanardağ patlamasının ardından, vakti zamanında İspanyol zulmünden kaçarak vadiye sığınmış ve körlük belasıyla cebelleşen insanların dünyayla bağlantısı kopmuştur. Körlüğe derman bulmak için köyden ayrılmış ve koca dünyada mahsur kalmış bir adamın anlattıklarıyla bir efsane olarak varlığını sürdürür Körler Ülkesi. Ta ki Nunez adında genç bir dağcı elim bir kazayla vadide hapsoluncaya kadar...
 
H. G. Wells’in bu meşhur öyküsüne İspanyol çizer Elena Ferrándiz’in muhteşem resimleri eşlik ediyor.  
 
 “… Ann Veronica, Zaman Makinesi, Körler Ülkesi… bunlar Wells’in çağdaşlarının üretebileceğinden çok daha iyi hikayeler.”


- Vladimir Nabokov
 
“Wells’i yüzyılın başında keşfettiğime çok üzgünüm. Keşke o baş döndüren, kimi zaman da dehşetli mutluluğu hissetmek için onu bugün keşfedebilseydim."


- Jorge Luis Borges


Yorum Sayısı: 2

Kitabı alırken kitabın formu, kapak tasarımı ve çizimlerle dolu olması beni etkilemişti. H.G. Wells'in bilim kurgunun babalarından sayıldığını bilmeden dediğim gibi farklı şeylerin etkisiyle almıştım. İyi ki de almışım.
Güzel buluşmalara dönüşen kitap alımlarım beni çok mutlu ediyor. Ne demek istediğimi şöyle açıklayayım: The Alan Parson Project grubunun tüm albümleri imzalı olarak bizde mevcut. Çünkü çok uzun yıllardır bu grubu dinler ve severiz. Hatta gitaristi Ian Bairnson ile...devamını oku

A
Ayşım Okudan  -   15.05.2016

Şahaser bir öykü... Yapılan çıkarımlar insanlık için olağanüstü faydalı, anlayana...

S
Sinem Bıçakçı  -   24.02.2016