Kosmos Resim Sanatında Uzaysal Boşluk
% 7indirim

Kosmos Resim Sanatında Uzaysal Boşluk

  • 18,00 TL16,74 TL

    hopi kampanyası
    0,84 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"Uzaysal Boşluk" dünyanın evrende oluşum kıvılcımlarını göstermeden çok önce var olduğu düşünülüyor. Boşluk evrenin temelinde bizim hiç yadsıyamayacağız şekilde hep vardı ve varolmaya da devam edecektir. O sonsuzdur ve belki de yok olamayacak tek şeydir. Dünü ve yarını yoktur.


Bu çalışma, dünyanın oluşum sürecinden bu yana insanoğlunun gökyüzüne olan merakı ve keşifleriyle başlayan bir dönemden, bunu sanat malzemesi olarak kullanmasına kadar giden bir süreci aktarmayı amaçlamaktadır. Boşluk, yaratıldığımız andan itibaren bizi hem içine çeker hem de ürkütür. Bizi hem görüntüsel olarak gezegen, yıldız, samanyolu, karadelik, nebula, nova vb. keşfi diyarlara çıkarmış, hem de anlatılmayan oraya aitlik hissiyle öte duygusunun içine çekmiştir. Evren akıl almaz büyüklüğüyle ve güzelliğiyle insanoğlunu derinden etkilemiştir.


Bu çalışma üç bölümden oluşmaktadır. "Uzaysal Boşluk" başlığı altında ilk olarak evren, evrenin oluşumu, keşfi ve bilimsel gelişimi ele alınmıştır. İlk başlarda bu bilimsellik içerisinde dinsel inançların ön plana çıktığı ve hatta ilk astronomların din adamları olduğu görülmektedir. Dolayısıyla ilk örnek çalışmalar dinsel amaçlı mitolojik olaylardan etkilenilerek yapılmıştır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.