• Kötü Çocuk 2% 34indirim
    Kötü Çocuk 2
    Kötü Çocuk 2

Kötü Çocuk 2

  • 25,00 TL16,50 TL

    hopi kampanyası
    0,83 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
"Siyahın içindeki beyaz noktasının silik hikayesi..." Kayla ve Meriç'in beklenmedik şekilde başlayan ilişkileri, aile sırlarının ortaya çıkmasıyla daha da derinleşir. Meriç herkesten gizlemeye çalıştığı geçmişinin kapısını Kayla’ya açmıştır ve onun hep yanında olmasını ister. Meriç kendi aile sorunlarıyla boğuşurken, Kayla'nın onu değiştirdiğine inanıp, iyi ve kötü arasında denge kurmaya çalışır. Kayla ise Meriç'in daha derin bir karanlığa düşmemesi için, ondan ayrılmaya karar verir. Meriç’ten uzaklaştıkça hatalar yapan Kayla’nın hayatında iyi olan tek şey, anne ve babasıyla birlikte yaşayamadıklarını geç de olsa gerçekleştirmesidir. Kaçmaya çalıştıkça daha şiddetli birbirlerine çekilen Siyah ve Beyaz. “Sen tuhaf bir çocuksun, Meriç Tuna… Ve ben seni seviyorum.”

Ülkemizde kitapçıları anlamak gittikçe imkansız hale gelmektedir. Okurların durumu ise tam bir faciaya dönüşmüş durumdadır. Kitapçılar, çok değerli yazarların, insanlara çok şeyler katacak eserlerini nadide köşelerine koyarak satacakları yerde, bu eser gibi insana hiçbir şey katmayacak, hatta insanlardan olanı da alıp götürecek eserleri nadide köşelerine koymaları ve bir de yüksek fiyat belirleyerek satmaları ve çok değerli yazarların eserlerine ise kelepir fiyat biçmeleri bilinçli okurların kolay hazmedecekleri bir şey değildir. Büşra Küçük, Kötü Çocuk 2 eserinde ancak kendi yaş grubunda daha yeni yeni aşk yaşamaya başlamış gençleri heyecanlandırabilecek basit bir aşk hikayesini konu edinmiştir.             Bir araba yolda ters yönde gittiği zaman nasıl insanların hayatlarını tehlikeye atıyorsa, bu eserde, edebiyat yolunda, ters yönde giden araba gibi ters istikamette ilerleyerek insanların fikirlerini tehlikeye atmaktadır. Hiçbir edebi değeri olmayan bu eser, sanki insanları kitap okumaktan soğutmak için yayınlanmıştır. Büşra Küçük, Kötü Çocuk 2 eserini özellikle orta yaş sınıfındaki insanlar okumaya kalktıkları zaman kendilerini duvara toslamış gibi hissediyorlar. Böylesine basit bir eseri ellerine aldıklarına mı yoksa verdikleri onca paraya mı acıyacaklarına şaşırarak, yayınevini bir dünya eleştiri yağmuruna tutuyorlardır. Aslında bu tip yayınların önüne geçmek yine okurların elindedir. Okurlar, böyle basit eserlerle karşılaştıkları zamanlarda yayınevine eleştirilerini belirten bir e posta attıkları zaman yayınevi de kendine çeki düzen vermesi gerektiğini anlayacaktır.             Edebiyat dünyasında gerçekten isim yapmış ve unutulmayacak yazarları incelediğiniz zaman kafalarındaki fikirleri netleştiremedikleri için yıllarca kitap yazamadığını görürsünüz. Edebiyat denen yola düz bile girmeyi başaramayarak tersinden girmiş bu tip yazarların, dakika başı eser yazmaları ve yayınevlerinin de bunu yayınlama kararı almaları insanı çıldırtmaktadır. Bu kararı alan yayınevinin yetkililerine bu kararı alırken bu eserde ne bulduklarını veya ne gördüklerini sormak gerekir. Siz de Kayla ile Meriç’in ergenlik aşkları gibi basit aşk hikayesini okumak istiyorsanız, Büşra Küçük ile Kötü Çocuk 2 eserine buyurun.  Büşra Küçük, 1994 yılında gözlerini dünyaya açtı. Yazarlığa çok genç yaşta başlamasına rağmen eserleriyle okuyucuyu etkileyerek sesini duyurmayı başardı. Yazar, ilk eserlerini internette wattpad isimli kitap paylaşım sitesinde yayınlamıştır.
Yorum Sayısı: 1

Hiçbir şekilde edebi değeri olmayan bu eserin, ilk kitabının büyük ilgi görmesi nedeni ile yazar, ikinci kitabını yazma gereksinimi hissetmiştir. Eseri okurken tamamen ticari zihniyetle zoraki devam ettirilmeye çalışılan bir hikaye olduğunun farkına varıyorsunuz. Bu eserin, ilgi görmesinde tanıtımında kullanılan alengirli sözlerin katkısı yadsınamaz. Bu nedenle eserin satışı iyi olsa da okumaya başladıktan sonra sıkılmadan bitirebilen insan sayısı üzerinde bir araştırma yapılsa oran çok düşük...devamını oku

A
Ahmet Er  -   17.06.2016