• Kötü Çocuk% 34indirim
    Kötü Çocuk
    Kötü Çocuk

Kötü Çocuk

  • 27,50 TL18,15 TL

    hopi kampanyası
    0,91 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Siyahın içindeki beyaz noktanın başlangıç hikayesi…


Kayla, on yedi yaşına girdiğinde, ilk kez gördüğü babasıyla, yabancı bir şehre taşınır. Bu yeni şehirde yaşadığı zorluklar karşısında, hiç beklemediği bir çocuk hep yanında olur. Meriç, etrafına ördüğü sağlam duvarlar arasında yaşayan, yalnızlığı seçmiş bir çocuktur. Kayla ilk kez bir erkeğe güvenir. Meriç'in sırlarla dolu hayatı onu düştüğü karanlığın derinliklerinden yukarıya çekerken, yanlışlar doğru gözükür. Ta ki Kayla, isminin anlamına yakışır bir şekilde yaşamadığını fark edinceye dek…


Güvendeydim! Güvende olduğuma inanamıyordum ama güvendeydim işte. Bu kolların arasında kimsenin bana zarar veremeyeceğini biliyordum. Sigaranın gömleğine sinen yoğun kokusunu alırken, hızla uzaklaşan ayak seslerini duydum. Sonunda sadece fırtınanın sesi duyulmaya başladığında, belimdeki eller dirseklerimi tuttu. Beni kendinden uzaklaştıracağını anlayıp ona sıkıca sarıldım ve tutmakta olduğum gözyaşlarımı serbest bıraktım. Hamlem işe yaradı. Dirseklerimden vazgeçip, ellerini tekrar belime doladı. "Korkma artık. İyisin," diye fısıldadı bir süre sonra. Beni rahatlamak ister gibiydi. Korkmuyordum. Ona neden güvendiğimi bilmiyordum ama onun yanında korkmuyordum.


Büşra Küçük, Kötü Çocuk eseri hakkında en başta şunu belirtmekte fayda var ki bu eser içeriğinde çok fazla argo kelimeler barındırdığı için çocuklara uygun bir eser değildir. Yazar, bu eserinde çok iyi bir aşk hikayesi kurgulayarak okuyucuyu hikayenin içerisine çekmeyi başarıyor. Büşra Küçük, Kötü Çocuk eserinde yaşamını geçmişi üzerine temellendirmiş Meriç ile Kayla’nın aşkını konu ediniyor. Meriç, Kayla ile tanışıp, ona aşık olduktan sonra geçmişi üzerine kurmuş olduğu yaşamında bir takım değişiklikler yapmak zorunda kalıyor. Yazar, yaşının genç olmasına rağmen okuyucuyu uzun süre etkisi altında tutacak bu aşk hikayesi ve anlatımdaki akıcı dili ile edebiyat dünyasında yıldızının parlak olacağının işaretleri veriyor. İnsanlar, hayatlarında karanlıkların içinde aydınlığı ararlar. O aydınlığın umudu olmasa insanlar, gömülmüş oldukları karanlığın içerisinde kaybolup giderler. Büşra Küçük, Kötü Çocuk eserinde okuyuculara siyahın içinde yer alan beyazın insanlara nasıl umut olduğunun hikayesini anlatıyor. Buna karanlığın içinde aydınlığında hikayesi diyebiliriz. Bu hikayede Kayla, on yedi yaşında hayatının baharında genç bir kız iken ilk kez gördüğü babasıyla yabancı bir şehre taşınır. Kayra, babasıyla birlikte taşındığı bu yeni şehre pek alışamaz ve birçok zorlukla baş etmek zorunda kalır. Kayra, bu zorluklar içerisinde mücadele verirken Meriç isminde bir delikanlıyı kendisine hep destek verirken bulur. Meriç ise çevresiyle ilişkisini koparmış ve hayatına koyduğu katı kurallar ile yaşayan yalnız bir gençtir. Kayra, bu delikanlıya neden güvendiğini kestiremese de çok güvenir. Meriç, Kayla’ya olan aşkı sayesinde yaşamda adeta boğulmuş olduğu karanlıklar içinden sıyrılıp aydınlığa çıkmaya çalışırken Kayla hakkında tüm bildiklerinin yalan olması, Kayla’nın adına yakışmayan yaşam tarzı Meriç’i nasıl etkileyecek? Büşra Küçük, Kötü Çocuk eserinde insanın hayatta gördüğü veya bildiği her doğruya inanmaması gerektiği, bazı doğruların hiç tahmin etmesek bile yanlış çıkabileceği hususunda okuyucularına önemli bir uyarı yapıyor.
Yorum Sayısı: 3

Hiç almayı düşünmediğim bir kitaptı ancak bi kitap siparişinde bu kitabıda ekledim ve okumaya başladıktan itibaren sürükledi diyebilirim.Kısa bir sürede bitirmiştim ve bitirdikten sonra ikinci kitabının çıkmasını çok istemiştim.Genel olarak Kayra yı sevdim Meriç in hareketleride bi hoşuma gitmiyor değildi :)

B
Büşra Çiçek  -   17.04.2016

Büşra Küçük, Kötü Çocuk eseri Wattpad isimli sitede okuduğunuz tarzda eserlerin kitaplaştırılmış halidir. Eserin konusu ise okurları tam anlamıyla içine alamıyor. Zaten ana karakterlere de kanınız ısınmadığı için kendinizi daima konunun dışında kalmış hissediyorsunuz. Hele birde Kayla diye bir karakter var ki sanki sırf sizi gıcık etmekten başka bir işe yaramıyor. Bu yüzden eseri okurken Kayla’yı sevmek için çaba sarf etmeyin. Nasıl olsa sevemeyeceksiniz. Bu eser, daha çok 12 – 16 yaş arasına...devamını oku

B
Burak Katman  -   17.06.2016

Bence toplumu yanlış yönlendiren düşünceler barındıran bir kitap. Baş erkek karakter her şeyi yapmasına rağmen kız karakterin her türlü erkek karakteri suçsuz olarak değerlendirip öyleymiş gibi davranması hiç hoş değil. Bazı davranışları cinsiyet ayrımı fikrini destekliyor. Hiçbir şekilde önermediğim bir kitap.

E
Elif Nur Demir  -   03.05.2016