Kötü Şöhretim
% 13indirim

Kötü Şöhretim

  • 34,00 TL29,58 TL

    hopi kampanyası
    1,48 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Muhafazakar dönem New York'unun skandallaşmış manşetlerindeki gerçek bir hikaye üzerine kurulu kötü şöhretim, İrlandalı göçmenlerin yoksul kızı olduğu halde çok başarılı ve çok da tartışmaya yol açan ebe Axie Muldoon'un portresini çiziyor.


Kardeşlerinden ayrı düşen ve bir doktora çıraklık eden Axie, birkaç şişe "kadınlara özgü şikayetleri rahatlatan aylık toz" satışını, "Madam X" olarak tanındığı başarılı bir kadın doktorluğuna çevirir ve bataklıktan çıkıp, Beşinci Cadde'nin ışıltısına yükselir; doğru olanın, her zaman hukuka uygun olmayabileceğini ve "güven bana" diyen bir erkeğe asla güvenmemesi gerektiğini keşfeder. Peki ya o adam, romantik ruhlu, dayanılmaz bir tehlikeseverse?


Axie'nin yaptığı tercihler onu, dönemin en ateşli karakterlerinden biri ve Ahlaksızlığı Önleme Cemiyeti'nin kurucusu olan Anthony Comstock ile bir çatışma içine sokar. Axie kendisini ve ailesini mahvolmaktan kurtarabilecek midir?


Tarihi bir dönemin hararetli politik ikliminin yalın bir yorumu, bir aşk hikayesi ve bir aile efsanesi olan Kötü Şöhretim, zorlu bir dünyada boyun eymez bir mücadele veren bir kadının masalı. Axie Muldoon, çağlar boyu bir kahraman olarak kalacak.


 


 


Yorum Sayısı: 1

Sokaklarda, çöp tenekelerinde ve dilenerek kardeşleriyle yemek arayan daha sonra önce yetim sonra öksüz kalıp kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalan Axie'nin, ebe asistanlığıyla hayata başlayıp yoksulluktan zenginliğe geçişi...İlginç bir hayat hikayesi.

B
Burçak Dönmez  -   22.02.2016