Kovan
% 31indirim

Kovan

İtaat Etme - Kabul Etme - Hizmet Etme
  • 25,00 TL17,25 TL

    hopi kampanyası
    0,86 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Doğumu şaheser anamız, senin rahmin kutsaldır, evliliğin tektir, sonra Kraliçeliğin gelir. Ve sadece Kraliçe üreyebilir.


Bu kovandaki bütün arılar kabul eder, itaat eder, hizmet eder. Herkes üzerine düşen görevi yerine getirmek zorundadır, ölümse ölüm kalımsa kalım. Doğuştan farklı olanlar doğar doğmaz öldürülür. Kovanın hiyerarşisinde geçişler yoktur. İşçi olarak doğan işçi olarak ölür. Kraliçe tektir, kutsaldır, sadece o doğurgandır.


Flora 717 ise farklı doğanlardandır, canı bağışlandığında elde ettiği şansla kovanın bütün işleyişinde yer almaya çalışarak fark yaratır.  Bebek bakar, polen toplar, Kraliçe’nin sırlarına erişir. Peki kendi kaderinin sürüklediği yolda düşe kalka ilerlerken kovanın kaderini de değiştirebilecek midir?


“Coşkuyla ve özenle işlenen olağanüstü hayal gücüyle eşsiz bir okuma deneyimi.”


- The New York Times


“Kovan’ın harika bir kurgusu var.  George Orwell’in 1984 ve Margaret Atwood’un Damızlık Kızın Öyküsü’yle paralellik gösterirken kendine özgü olmayı da başarıyor.”


- Florida Times


“Az bulunur ve akıllara durgunluk veren bir roman. Üzerinde çalışılmış, başarılı ve sıra dışı bir hikâye. Kovan kolay kolay unutulmayacak.”


- Kirkus


Yorum Sayısı: 2

Aslında hem beklediğim gibi hem de hiç beklemediğim gibi bir kitaptı. Nasıl ne alaka diyeceksiniz. Kitabın gidişatında neler olabileceğini az çok tahmin edebiliyorsunuz. Fakat kitap beklediğim gibi bitmedi. Hayal kırıklığına da uğramadım. Akıcı güzel bir kitap bakış açınızı değiştirebiliyor. Tavsiye ederim :)

E
Esma Nur Yılmaz  -   22.05.2016

Kitabı yeni bitirdim ve arıların hayatına farklı bir bakış açısıyla bakmamı sağladı.İnsanı hem dinlendiren hemde sonunu merak ettiğiniz kitaplardan

İ
İlksen Bozok  -   21.04.2016