Kral Arthur - King Arthur

Kral Arthur - King Arthur

  • Geçici olarak temin edilemiyor

Tarihçiler başlangıçta yüzyıllar boyunca Kral Arthur´ün gerçekten yaşamadığını, sadece bir efsane olduğunu düşündüler. Ancak bu efsanenin çıkış noktasında, kendi kişisel tutkularıyla halkına hizmet arzusu arasında sıkışıp kalmış gerçek bir kahraman vardı.

Roma İmparatoru Marcus Aurelius tarafından Britanya´ya gönderilen Arthur´ün (Clive Owen), tek amacı bir an önce Britanya´dan ayrılmak ve Roma´nın barış ve huzurlu ortamına dönmekti. Ancak geri dönüş yolculuğuna çıkmadan önce son bir görev üstlendi. Yuvarlak Masa Şovalyeleri olarak bilinen yardımcıları Lancelot, Galahad, Bors, Tristan ve Gawain ile birlikte Britanya´da son bir kurtarma operasyonu yapmaları gerekiyordu.

Roma´nın geri çekilişi sonrasında Britanya´da boşluğu dolduracak bir lidere ihtiyaç olacaktı. Bu yeni lider, ülkesin i işgalci Saxonlar´ın tehdidine karşı savunmakla yetinmeyip adayı yepyeni bir döneme taşıyacak çapta olmalıydı. Eski düşmanı Merlin ile cesur yürekli Guinevere´nin (Keira Knightley) desteğini alan Arthur, tarihin akışını değiştirecek gücü kendisinde buldu.

Touchstone Pictures´ın sunduğu "King Arthur - Kral Arthur"ün yönetmenliğini Antoine Fuqua üstlendi. Yapımcılığını Jerry Bruckheimer´ın gerçekleştirdiği filmin senaryosunu David Franzoni yazdı. Görüntü yönetmenliğini Slawomir Idziak; prodüksiyon tasarımlarını Dan Weil; kurgusunu Conrad Buff ve Jamie Pearson; kostüm tasarımlarını Penny Rose hayata geçirdi. Müziklerini Hans Zimmer hazırladı. Başrollerinde Clive Owen, Stephen Dillane, Keira Knightley, Hugh Dancy, Ioann Gruffudd, Mads Mikkelsen kamera karşısına geçti.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.