Kralyapanın Kızı
% 25indirim

Kralyapanın Kızı

  • 25,00 TL18,75 TL

    hopi kampanyası
    0,94 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Lanetler, casuslar ve zehirle kuşatılmıtı. Kadar ona düşmanken, kime güvenecekti? New York Times çoksatarı, tarihi romanların kraliçesi Philippa Gregory, İngiltere Kralı 4. Edward’ın sarayındaki komplolara, aşk ve güç uğruna verilen ölümüne savaşlara dair nefes kesici bir romanla karşınızda. On beşinci yüzyıl İngiltere’sinin en güçlü adamı, “kralyapan” olarak da tanınan Warwick Kontu Richard Neville, bir erkek varisi olmadığı için siyasi oyunlarında kızları Anne ve Isabel’i piyon olarak kullanıyordu. İki kız kardeş zamanla kraliyette önemli oyuncular haline gelmişti. Anne, 4. Edward’ın ve güzel kraliçesi Elizabeth Woodville’in sarayında kardeşiyle birlikte mutlu bir çocukluk geçirmişti. Ancak babaları, bir zamanlar dostu olan insanlara savaş açınca, korku dolu ve umutsuz günler, iki kız kardeşin mutluluğuna gölge düşürdü. On dört yaşında evlenen Anne, çok geçmeden en sevdiklerini kaybedecek, kendini düşmanlardan korumak için yaptığı tercihler, onu, kraliyetin en güçlüleriyle karşı karşıya getirecekti. Üstelik Anne, bu hayatta kalma savaşında tek başınaydı.Boleyn Kızı’ndan sonraki ilk kız kardeşler hikayesi olan Kralyapanın Kızı’nda, Philippa Gregory iki etkileyici genç kadının hayatını keşfe çıkıyor. Bu muhteşem tarihi şölende, miras alınan günahların bedelini er ya da geç masum umutlar ödüyor. Philippa Gregory, Tudor döneminin duygusal ve tarihsel çalkantılarını anlatan uluslararası çoksatar Boleyn Kızı’yla popüler tarih romancılığının tahtına oturdu. Sussex Üniversitesi’nin eski öğrencilerinden olan Gregory, 2009 yılında Edinburgh Üniversitesi’nden doktorasını aldı. Büyük bir aşk ve özenle yarattığı romanlarıyla, alanında bir numara olduğunu her defasında kanıtlayan yazar, İngiltere, Yorkshire’da, küçük bir çiftlikte yaşıyor.

Yorum Sayısı: 2

Beyaz Kraliçe, Kızıl Kraliçe, Nehirlerin Kadını ve bu da son seri Kralyapanın Kızı... Philippa Gregorynin bütün kitaplarını okudum ve zaten tarihsel yazar denilince favori yazarım olarak, kitapları çıkar çıkmaz alıyorum. bence okumalısınız.

Z
Zeynep Eriman  -   26.02.2016

PhilipPA GREGORY muhtesem bir yazari ilk boleyin kizi okudum turkcem cok iyi olmamasina ragmen cok etliendim ve sonra kralicenin soy tarisi, boleyin mirasi, beyaz kralice , oteki kralice , bakikrenin aski okudum, VE suan uzaktayim kitaplari ele gecirmek icin can atiyorum . The Tudor seri diziyi izledim oda muhtesem bir yapim

T
Tseegii  -   27.08.2016