Kredi Taleplerinin Değerlendirilmesi
% 5indirim

Kredi Taleplerinin Değerlendirilmesi

  • 34,00 TL32,30 TL

    hopi kampanyası
    1,62 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Kitabın sekizinci baskısında, muhasebe standartlarında, mevzuatta özellikle bankacılık ve vergi yasalarında yapılan değişikliklere uyumlu düzeltme ve eklemeler yapılmış, konuyla ilişkin olduğu ölçüde Basel II uzlaşısı düzenlemelerine de yer verilmiştir. Ayrıca özellikle Sermaye Piyasası Kurulu ve Türkiye Muhasebe Standartları Kurulunun düzenlenmelerine ve hazırlanmasını gerekli gördükleri Özkaynaklar Değişim Tablosuna da kitapta ayrı bir bölüm olarak yer verilmiştir.
Kitap, büyüklükleri birbirinden farklı on sekiz bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, kredi analizinin amaçları, kredi analizinde dikkate alınacak etmenler, kredi analizinde yararlanılacak kaynaklar genel olarak açıklandıktan sonra; ikinci bölümde bilançoların analize uygun hale getirilmesi konusu üzerinde durulmuş; ayrıca bilançoların enflasyona göre düzeltilmesi bu bölüme eklenmiştir. Üçüncü bölüm gelir tablosunun ayrımı ve incelenmesine; dört, beş, altı ve yedinci bölümler, sırasıyla kâr dağıtım, fon akım, nakit akım ve özkaynak değişim tablolarının düzenlenmesine ayrılmıştır.
Kitabın en geniş bölümü olan sekizinci bölüm, kredi analizinde kullanılan teknikleri özellikle, oranlar analizini kapsamaktadır. IXncu bölüm proforma malî tablolar düzenlenmesine ayrılmıştır. X ve XInci bölümlerde kısa ve orta vadeli kredi taleplerinin değerlendirilmesi açıklandıktan sonra, XIInci bölümde de Değerlendirilmesi Özellik Gösteren Kredilere; bu bağlamda da tarım kredilerine, uluslararası ticaretin finansmanına yönelik kredilere, tüketici kredilerine, ipotek karşılığı konut kredileri ile müteahhit firmalara verilen kredilere yer verilmiştir.
XIIIncü bölümde teminat türleri, riski azaltmaya yönelik biçimde açıklanmış; kredi-lerde risk göstergeleri kitabın XIVncü bölümü oluşturmuştur.
XVnci bölümde kredi analiz raporlarının hazırlanması, değerlendirilmesi ve izlenmesine ilişkin açıklamalar yapıldıktan sonra XVIncı bölümde bankalarca kredi isteklerinin ret nedenleri özetlenmiştir. Kredi yönetiminin bir parçası olarak Sorunlu Kredilerin Çözüm Yollarına XVIInci bölümde yer verilmiştir. Kitap, kredi incelemesine ilişkin örneklerin açıklanması ile sona ermektedir.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.