Kristallerin Fiziksel Özellikleri
% 2indirim

Kristallerin Fiziksel Özellikleri

Tensörler – Etkileşmeler – Denge Özellikleri
  • 21,50 TL21,07 TL

    hopi kampanyası
    1,05 Paracık
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Prof. Dr. Mustafa Dikici tarafından; gözden geçirilmiş ve tamamen yenilenmiş olarak 2. baskısı yapılan kitap; üniversitelerin Fizik ve Kimya bölümleri ile birçok mühendislik bölümlerinde yüksek lisans seviyesinde okutulmakta olan “Kristal Fiziği” ya da “Kristallerin Özellikleri” isimli derse uygun olarak hazırlanmıştır.

Kitap, yazarın uzun yıllar bizzat anlattığı "Kristallerin Esneklik Özellikleri" ve "Kristallerin Fiziksel Özellikleri" derslerinin notlarından, “Kristallerin Esneklik Özellikleri” isimli kitabının ilk baskısından sonra akademisyenlerden ve öğrencilerden gelen önerilerden ve yılların kazandırdığı mesleki tecrübelerden oluşmaktadır.

Kitabın en önemli özelliği ise sade ve basit anlatımının yanında lise seviyesinde matematik bilgisine sahip kişilerin bile çok zorlanmadan okuyup anlayabilecekleri seviyede hazırlanmış olmasıdır. Kitap, yüksek lisans eğitimi görenlere olduğu kadar, mühendislere ve bu konuyu derinlemesine merak edip Türkçe kaynak bulamayanlara da hitap etmektedir. Ayrıca anlatılan konular çok sayıda tablo, problem, şekil ve uygulama ile desteklenmiştir.

 

Konu Başlıkları;

Temel Kavramlar

Tensörler

Dönüşümler

Manyetik Özellikler

Dielektrik Özellikler

Zor ve Zorlanma Tensörleri

Sonsuz Küçük Bozulma

Piezoelektrik Olay

Esneklik ve Kristal Simetrileri

Denge Özellikleri

Elektriksel ve Termal İletkenlik


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.