Küçümseme
% 28indirim

Küçümseme

  • 19,00 TL13,68 TL

    hopi kampanyası
    0,68 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Nasıl olduğunu ben bilemeyeceğim, sen bileceksin...


Tek bildiğim bir erkek gibi davranmadığın, bir erkek gibi olmadığın.”


Kuşkularla, kıskançlıkla, saplantılarla bunalan Molteni, karısının onu artık sevmemesinin hatta küçümsemesinin nedenini sorgulamaya başlar. Ancak beklenmedik bir anda tanık olduğu olay evliliğini, işini ve giderek bütün hayatını tamamıyla değiştirecektir.


Çağdaş İtalyan edebiyatının en büyük romanlarından biri olan “Küçümseme”, kuşkusuz Alberto Moravia’nın en çok tartışılan eserlerindendir. 1963 yılında ünlü Fransız yönetmen Jean-Luc Godard tarafından çekilen ve ülkemizde “Nefret” adıyla gösterime giren, başrolleri paylaşan Brigitte Bardot ile Michel Piccoli’nin ölümsüzleştiği filmi ile gişe rekorları kıran “Küçümseme”, savaş sonrası Avrupa’sının yeni değerleri ile buna uyum sağlayamayan yeni orta sınıfın çatışmasını saplantılı bir koca ile onun tutkulu karısının çalkantılı evliliği ekseninde ele alan eşsiz bir başyapıt.


Yorum Sayısı: 1

Çağdaş İtalyan edebiyatının en büyük eserlerinden biri olarak kabul edilen Küçümseme, karısını seven ancak onun tarafından sevilmeyen bir adamın içinde yaşadığı buhranları çok yalın ama etkili bir şekilde dile getiren bir eserdi. Hikayede adamın çaresizliği, kendi içindeki hesaplaşmaları, hayatı, evliliği sorgulayışı okuyucuya çok güzel aktarılmıştı. Kitaptaki çok hareketli olmasa da insanda merak uyandırmayı başaran olay örgüsü, ve baş karakter Molteni'nin düşünceleri ile okuyucuya aktarılan...devamını oku

İ
İrem @Mybookheaven  -   16.03.2016