Kül
% 31indirim

Kül

  • 8,00 TL5,52 TL

    hopi kampanyası
    0,28 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Kalbimizdeki sonsuz sevgi
Bütün dünyayı saracak
Ve yangın yerinde
Kül yerine
Aşk kalacak…


“Bu şiir kitabımın oluşmasında bana esin kaynağı olan, sevgisiyle hayat bulduğum canım annem Besime Taşkın'a, sevgili ağabeyim Cafer Taşkın'a Türkiye'nin ve dünyanın en büyük şairlerine, sonsuz teşekkürler...”


1979’da Tunceli’de doğdu. İlkokulu köyde okudu. Orta ve lise eğitimini İzmir Menemen’de tamamladı. 1995 yılında ailesiyle birlikte Kocaeli’ye yerleşti.


2000-2005 arasında İzmit Büyükşehir Belediye Konservatuarı bağlama bölümünü bitirdi. Konservatuar bünyesinde, T.H.M. Uygulama Topluluğu ile birlikte çeşitli konserlere katıldı. 2008 yılında İzmit Halk Eğitimi Merkezinde bağlama öğretmeni olarak çalışmaya başladı. Aynı kurum bünyesinde, çeşitli ilköğretim okullarında bağlama öğretmenliği yaptı. Bir yandan da besteler ve şiirler yazdı. İlk şiirini “Bana Gerekli Gözlerin” 2002 yılında yazdı. Abisi Cafer Taşkın’dan ilham alarak şiir yazmaya devam etti. Anadolu Üniversitesi Edebiyat bölümünü iki yıl okuduktan sonra ayrıldı. En çok etkilendiği şairler Nazım Hikmet, Ahmet Telli, Ahmet Arif ve Attilâ İlhan oldu.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.