Kur’an’ın Hz. Peygamber’i Eğitmesi

Kur’an’ın Hz. Peygamber’i Eğitmesi

  • 14,00 TL

    hopi kampanyası
    0,70 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Peygamberler; tevhid mücadelelerini kendilerine indirilen kitaplar, sahifeler veya kendilerinden önceki peygambere indirilen kitap doğrultusunda verirler.


İslam dinini öğretmek ve bu doğrultuda insanları eğitmek konusunda, kendilerini sorumlu hisseden herkes, Kur’an-ı Kerim’i yaşamlaştırmalı, onu ve hayatın problemlerini anlamaya çalışmalı, onun gösterdiği hedefleri ve o hedefleri gerçekleştirirken kullandığı metotları dikkate almalıdır. İnsanlığın kurtuluşu, Hz. Muhammed (s)’in yaptığı gibi Kur’an’ı hayatın yönlendiricisi kılmakla mümkündür.


Davet ve ıslah alanında doğrudan veya dolaylı olarak Rasulullah’ın (s) insanları nasıl eğittiği konusunda yapılan çalışmalar, önemli bir yekün teşkil etmektedir. Ancak Kur’an-ı Kerim’in, Hz Muhammed’i (s) nasıl eğittiği konusunda, özel bir başlık altında sistematize edilmiş çalışmalar yoktur.


Bu eserde; bizi eğiten, yetiştiren ve bize yol gösteren Rabbimizin, Hz. Peygamber’e (s) gönderdiği Kur’an-ı Kerim’in, bizzat onu eğitirken hangi metotları kullandığı ve onu nasıl yetiştirdiği konularının izi sürülmeye çalışılmaktadır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.