Kur'an-ı Kerim ve Vahy-i İlahide Türkler Cilt: 1

Kur'an-ı Kerim ve Vahy-i İlahide Türkler Cilt: 1

Müslüman Türk Milletinin Kur'an-ı Kerimle Yeniden Yüzleştirilmesi
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Şu hakikatı bir kere daha ifade edelim ki, Müslümam Türk Milleti; Kur’an-ı Kerim’in övgüsü, Fahr-i Kainat Efendimizin (s.a.v.) sevgisi ve takdirine mazhar olmuş yüce, şerefli bir millettir.


Nitekim Cenab-ı Hak el-Maide suresinin 54. Ayetinde ufukları dolduran gür bir seda ile bu yeni devirde Müslüman Türk Milletine hitap etmiş ve; Allahu Tealanın Türk Milletini çok sevdiği gibi, Türk Milletinin de Allahu Tealayı çok sevdiğini, onların korkmadan çekinmeden Allah yolunda cihat ettiklerini beyan buyurmuş ve bu Milleti adeta göklere çıkarmıştır. Kur’an-ı Kerim’in bir sahabe neslinden sonra bu şekilde övgüsüne mazhar dünyada hiçbir Millet yoktur.


Şimdi asıl mesele; Kur'an-ı Kerim'e birde bu açıdan bakmak ve Kuran aynasında Müslüman Türk Milletinin muhteşem bu ilahi şahsiyetinin görüntülerini ortaya koymak, ona insanlığın hayrına olan tarihi yüce misyonunu bir kere daha hatırlamak ve onu yeniden Türk ve İslam Dünyasının ümidi haline getirmektir.


Zaten, Kuran-ı Kerim'in Müslüman Türk Milletinden asıl beklediği de budur. Orta Doğu İman hakimiyetini bir cihan hakimiyeti haline getirmektir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.