Kur'an-ı Kerim'deki Dua Ayetleri
% 19indirim

Kur'an-ı Kerim'deki Dua Ayetleri

  • 12,00 TL9,72 TL

    hopi kampanyası
    0,49 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu çalışmada Kur’an-ı Kerim’deki tüm dua ayetleri toplanmıştır. Ancak bazı ayetlerin tümü değil, sadece dua ile ilgili bölümleri (hem Arapça, hem Türkçe okunuş, hem de meal olarak) yazılmıştır.


Çalışmada iki bölüm vardır:


Birinci bölümde Kur’an-ı Kerim’de dua etmenin faziletini, Allah’ın insanlara ne kadar yakın olduğunu, Allah’ın duaları kabul edeceğini, ne zaman ve nasıl dua edilmesini istediğini ifade eden ayetler yer almıştır.


İkinci bölümde ise Kur’an-ı Kerim’deki tüm dua ayetleri ve bazı ayetlerin dua bölümleri yer almıştır.


Bu bölüm teberrüken genel bir dua olan Fatiha Suresi’yle başlamış, daha sonra Hz Adem’den (a.s) başlayarak dünyaya geliş tarihlerine göre Peygamber duaları sınıflandırılarak yazılmış, arkasından çeşitli duâlar yer almıştır.


Çalışmanın sonunda kullandığımız kaynakları gösteren bir Müracaat bölümüyle birlikte, ayet fihristi konmuştur.


Bu çalışmada sadece dua ayetlerinin toplanması amaçlandığından, ayetlerle ilgili geniş açıklamalar yapılmamış, mealle birlikte kısa açıklamalar verilmiştir. Bazı ayetlerde ilgili bir hadis, bazılarında nüzul sebebi, bazılarında kısa bir açıklama verilmiştir. Bunların yanında kaynak bilgisi de eklenmiştir. Geniş bilgi isteyenlerin ilgili ayetleri Meal ve Tefsirlerden incelemesi tavsiye edilir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.