Kur'an Tefsiri
% 31indirim

Kur'an Tefsiri

İndirildiği Dönemin Işığında - Tevhit Mesajı
  • 90,00 TL62,10 TL

    hopi kampanyası
    3,11 Paracık
    Babil.com'da 60> TL ve üzeri ücretsiz kargo kampanyası
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu “tefsir”in temel mantığı, Kur’an-ı Kerim’in nüzul ortamında ifade ettiği anlamı, klasik tefsirlerden de istifade ederek okuyucuya özlü bir şekilde sunmaktır. Mâlûm olduğu üzere Kur’an’ın en temel mesajı “tevhit”tir. Allah’ın birliği anlamına gelen tevhit, onun denginin ya da zıddının bulunmaması, ulûhiyyete lâyık yegane mabut olması demektir.


Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Hasan Elik ve araştırma görevlisi Muhammed Coşkun “Kur’an’ın yeniden anlaşılması” bağlamında kendini hissettiren ihtiyacı; başta Taberî ve Matüridi’nin tefsirleri olmak üzere temel kaynakları ve bu ihtiyacı gidermeye yönelik çalışmaları göz önünde bulundurarak bu çalışmayı günümüz Türkçesi ile gerçekleştirmişlerdir.


Yorum Sayısı: 1

Hasan Elik ve Muhammed Coşkun, Tevhit Mesajı eserinde Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerimin insanlığa vermek istediği asıl mesaj olan tevhit mesajını özüyle okurlarına anlatmaya çalışmıştır. Bu eseri günümüzde toplumsal yaşam içerisinde her türlü günaha batmış herkesin okuması ve tevhit mesajının özünü anlayarak kendisine çeki düzen vermesi gerekmektedir. İnsanlar, belki farkında değiller ama günün birinde aç ve açıkta kalma korkusu ile paraya aşırı değer vermekte ve adeta parayı putlaştırmaktadır....devamını oku

S
Selin Doğan  -   27.06.2016