Kur'an Tefsiri Metodolojisi
% 25indirim

Kur'an Tefsiri Metodolojisi

  • 20,00 TL15,00 TL

    hopi kampanyası
    0,75 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Kuran, İlahi ilimden bir mertebe olup her iki cihan kurtuluş ve saadetine ulaştıracak Yüce Allah'ın son, en kapsamlı ve en sağlam desturudur.


Bu yüce kitabın kendine has özellikleri Müslümanların yanı sıra farklı inanç ve din mensubu olan bilim adamlarının da ona yönelmesine, ondaki sırları, yeni ve derin konuları, yol gösterici ve yapıcı formülleri keşfetme gayretine itmiştir. Ama ne yazık ki bu alanda özellikle gayrimüslim bilim adamları tarafından yapılmış çalışmalar göz ardı edilmeyecek zafiyetler, yetersizlikler, sarpma ve yanlışlıklardan korunamamıştır.


İşte bu yüzden Kur'an tefsiri metodolojisini çeşitli boyutlarıyla ele alma gibi zaruret doğmuştur. Öte yandan ayetlerin doğru manalarına ve Yüce Allah'ın  iradesine ulaşmanın insanın saadeti, bireysel ve toplumsal problemlerinin çözümünde ne kadar olumlu etkisi varsa hiç şüphesiz bilerek veya bilmeyerek bu alanda oluşacak bir sapmanın da olumsuz etkileri olacaktır.


Dolayısıyla şunu söylemek mümkündür. Kuran-ı Kerim'in azamet ve derinliğine binaen Kuran'ı doğru anlama ve tefsir yöntemini bilmek çok büyük bir önem arz etmektedir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.