Kur'an'ın Kalbi
% 21indirim

Kur'an'ın Kalbi

14. Yüzyıla Ait Bir Süre-i Yasin Tefsiri
  • 20,00 TL15,80 TL

    hopi kampanyası
    0,79 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Bu sure, Mustafa’nın peygamberliğine delil olması sebebiyle Kur’an’ın kalbi oldu. Nitekim Hazreti Peygamber buyurdu: “Her şeyin kalbi yani seçilmişi var. Kur’an’ın kalbi Yasin’dir. Her kim bu sureyi okusa, Allah Teala ona on kez Kur’an’ı hatmetmiş gibi sevap verir.”


Hak Teala, Taha ve Yasin surelerini yeri ve göğü yaratmadan bin yıl önce okudu. Melekler işitince “Bu surenin kendilerine indirildiği o ümmet ne kadar bahtlıdır. Bu sureyi nakleden kimseler ve bu sureyi okuyan diller ne kadar talihlidir.” dediler.


Yine Hazreti Peygamber buyurur: “Cennet ehli Taha ve Yasin surelerini okuyacaklar.”


Ve yine Hazreti Peygamber buyurur: “Ölüm sekeratındaki hangi müminin yanında bu sûreyi okusalar, bu sûrenin harfleri sayısınca on melek iner, o kişinin karşısında saf bağlayıp dururlar, ruhunu teslim edinceye kadar salavat getirip tesbih okurlar ve istiğfar ederler. Canını teslim edince gaslinde hazır olurlar, cenazesi ardınca birlikte giderler.”


Ve yine buyurdu: “Ey Ali! Yasin’i çok oku, çünkü onu okumakta birçok fayda vardır: Eğer aç kişi okusa Hak Teala onu doyurur. Eğer korkulu kişi okusa korkudan kurtulur. Eğer yolcu okusa vatanına erişir, yolculuğu kutlu olur. Eğer fakir okusa zenginleşir. Eğer borçlu okusa borcu ödenir. Eğer mahpus okusa kurtulur. Eğer haceti olan okusa dileği yerine gelir. Sabah okuyan, geceye kadar Allah’a emanet olur. Gece okuyan, sabaha kadar Allah’a emanet olur...”


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.