Kurtuluş ve Kuruluşta Milletvekili Gözüyle Gazi Mustafa Kemal Paşa (1920-1923)
% 25indirim

Kurtuluş ve Kuruluşta Milletvekili Gözüyle Gazi Mustafa Kemal Paşa (1920-1923)

  • 20,00 TL15,00 TL

    hopi kampanyası
    0,75 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"...Türk'ün ve İslamın vicdanı birden kıyam etti. Trakya, Paşaeli orada sıçradı. Mübarek Erzurum beride kalktı. Ve bütün milletin dehasından doğan bir mihrak Mustafa Kemal Paşa'nın ruhu pakine iltihak etti. İşte onun etrafına bütün İslam milleti toplandı. ...Anadolu evladı baştanbaşa kıyam etti. Ya namusu istiklal, ya ölüm. Mustafa Kemal Paşa bugün hiçbir kimsenin malı değildir. Tarihin malıdır. Bugün milletin malıdır. Bütün Türk milletinin malıdır. Onu tutan millettir, yoksa şahıs değildir.


...Türk milleti onun etrafında toplandı ve işte şu vaziyet meydana geldi


...Türk milletinin tarihinde öyle müşkül dakikalar vardır ki, bugün hissetmiş olduğumuz bu dakika ona nispetle hiçtir İşte o dakika da milletin dehasına mihrak olarak zuhur etmiş bir çok sahib zuhurlar vardır.


...Her açılan devrei inkılabın başında muazzam bir dimağ bitmiştir.


Senen büyük milletin Büyük Reisi Mustafa Kemal Paşa Hazretleri; milletin senin omuzlarına yüklettiği bu muazzam yükü, bu zafer alemini bu milletin albayrağını, zafer merasimini ta ilerilere götüreceksin. Bugün İzmir'de, Edirne'de, Balıkesir'de bütün mazlum ve masum inliyen saçı bitmedik ağlayan biçarelerin namusunu, ırzını bu milletin azim ve imaniyle ve Allah'in inayetiyle sen kurtaracaksın. Tarihe namın altın harflerle geçecektir."


- Şeref (Edirne) Bey


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.