Kutlu Ant
% 19indirim

Kutlu Ant

  • 15,00 TL12,15 TL

    hopi kampanyası
    0,61 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Dünyanın değişik coğrafyalarında yaşayan Türk halklarının maddi ve manevi kültürünü koruyabilmeleri oldukça zordur, çünkü Dış Türkler’in çoğunluğu sömürü ve baskı altında yaşamaktadır. Bununla birlikte; Türk Milleti’nin engin kültür birikimi öyle ya da böyle, uygarlıkta yerini almıştır.


Yazar, bu romanında ağırlıklı olarak Kafkaslar’da yaşayan Karaçay-Malkar Türkleri’nin mitolojik kültüründen yola çıkarak; bu halkın hafızasında yüzlerce yıldan bugüne kadar koruna gelen efsaneleşmiş tabiatüstü varlıkları ve inanışları, kurgulama yöntemiyle okuyucuya tanıtıyor.


Bu kitapta; Ön Türkler’in askeri hayat tarzı ve disiplini hakkında bilgi verilirken, bunun yanında o dönemde kadına büyük değer verildiği, kurultayda (mecliste) kadının da yer aldığı anlatılıyor.


Ayrıca yeryüzünde birçok Türk topluluğunun günümüzde dahi büyük coşku ile kutladığı bahar şenliklerinin (Nevruz ve Hıdırellez) aslında binlerce yıllık bir Türk kültür mirası olduğu vurgulanırken, bu kültürün halen daha canlı tutulma sebebini, Türklerdeki yurt ve tabiat sevgisine bağlandığını görüyoruz.


Romandaki kahramanın (Talayhan’ın) gök aleminde yargılanması ilginçtir ve yapılan yemine (Ant) sadık kalınması devletin bekası için şarttır. Bu Kutlu Ant’a bağlı kalan Kağan (Devlet başkanı) Türk Ulusu’nu bengü kılacaktır…


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.