• Kuyu ve Sarkaç% 29indirim
    Kuyu ve Sarkaç
    Kuyu ve Sarkaç

Kuyu ve Sarkaç

Seçme Öyküler
  • 19,00 TL13,49 TL

    hopi kampanyası
    0,67 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Kuyu ve Sarkaç e-kitabı

Edgar Allan Poe, edebiyat tarihine yazdıklarıyla olduğu kadar yaşam öyküsüyle de damgasını vurmuştur. Yoklukla, kayıplarla, hastalıklarla, alkolle ve sanrılarla cebelleşmesine rağmen, belki de tam bu yüzden hem dünya edebiyatı hem de Batı kültürü üzerinde derin bir etki bırakan olağanüstü öyküler ve şiirler ortaya koymuştur. Psikolojik gerilim unsurunu kusursuzlaştırmış, dedektiflik öyküsünü keşfetmiş ve okuru kendi doğaüstü âlemine götürmeyi her seferinde başarmıştır.


Kuyu ve Sarkaç, bu sıra dışı külliyatın en önemli örneklerini içeriyor. “Şehrazat’ın Bin İkinci Masalı”, “Morgue Sokağı Cinayetleri”, “Gammaz Yürek”, “Usher Evi’nin Çöküşü”, “Kara Kedi” ve diğerlerinden oluşan derlemede dehşet, delilik, şiddet ve doğaüstü güçler hüküm sürüyor.
Poe’nun kâh fantastik kâh gotik kâh gizemli ama her daim ustalıkla yazılmış öykülerinden oluşan Kuyu ve Sarkaç, yazarın eşsiz dilini ve insanın içinde pusuda bekleyen karanlığı ortaya koyma becerisini sergiliyor.


 


Yorum Sayısı: 2

altınböcek hikayesi için alıp okumaya değer . kızıl maskenin çıkış hikayesi . diğer hikayeler de çok güzel ve ilginç .

M
Murat Haşhaş  -   05.02.2016

Poe, hikayenin merkezine inmiş yazarlardan, alnında bir madenci feneriyle yazmaya oturduğuna şüphe yok. Kitap yazarın dünyasıyla tanışmak için iyi bir fırsat, seçilen öykülerin her biri bir başyapıt. Yüz yıl daha okunur...

S
Semih Aslan  -   09.07.2014