Labirent: Alev Deneyleri
% 20indirim

Labirent: Alev Deneyleri

  • 29,90 TL23,92 TL

    hopi kampanyası
    1,20 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Labirent bulmacası çözülünce her şeyin sona ermesi gerekiyordu… 


Thomas, Labirent’ten kaçışın tüm Kayranlılar için özgürlük anlamına geldiğini düşünmektedir. Fakat İSYAN’ın işi henüz bitmemiştir. İkinci Aşama daha yeni başlamıştır: Alev Deneyleri. 


Kural yok. Yardım yok. Ya başarırsın ya ölürsün. ,


Güneş ışınlarından en fazla etkilenen bölge olan Alev’i geçmek için iki haftaları vardır ve İSYAN, işlerini zorlaştırmak için karşılarına binbir türlü tehlike çıkarmaya hazırdır.


Arkadaşlıklar sınanacak. Sadakat sorgulanacak. Hiçbir şey kesin değil! 


Kayranlılar önlerine çıkan tüm tehlikelerle yüzleşmeye hazır olsalar da kurtuluşun tek yolu diğerlerini yok etmekten geçiyor olabilir.


“Nefes kesici, sinematografik bir macera.” 


- Publishers Weekly 


“İlk kitabı sevenler bu nefes nefese maceranın da esiri olacaklar.” 


- Children’s Literature 


“Bu heyecan dolu kitaptaki ahlaki ikilemler ve ölümcül bir ortamda hayatta kalmaya çalışan çocuklar, hikâyeyi daha da etkileyici bir hale getiriyor.” 


- VOYA 


“Gerçekte neler olduğunu anlamaya çalışan karakterlerle okuru da meraka sürükleyen bu devam kitabında heyecan hiç sönmüyor.
Son ana kadar kalbiniz sıkışacak.” -Kirkus Reviews 


“Müthiş bir macera; sürükleyici, zekice.” 


- Newsday 


Hayat bazen bittiği yerden başlar. Hikayenin özünü anlatan en uygun cümle bu olsa gerek. James Dashner, Labirent Alev Deneyleri eserini okuyanların nefesleri tutulacak ve bu çılgın maceranın esiri olacaklar.

Hayat insanın karşısına bazen öyle olaylar çıkarır ki insan hayatta her şeyini sorgulamak zorunda kalır. Yıllar boyu dostum dediklerinin dostluklarını, arkadaşım diye yanında taşıdıklarının sadakatlerini, hatta kendinin bile hayatta değer verdiği her şeyi sorgular. James Dashner, Labirent Alev Deneyleri eseri tam da böyle bir hikayeyi konu edinmektedir. Yazar, bu eserinde öyle bir hikaye kurgulamış ki okuyucuları etkisi altına almıyor, onları hikayeye esir ediyor. Bu eser ile okuyucular, günümüzde kaybolmaya yüz tutmuş ahlaki değerleri hatırlayarak sevginin ve sadakatin hayatta ne büyük değerler olduğunu anımsıyor.

Hikayenin kahramanları hiçbir kuralın ve yardımın olmadığı bir maceranın içindedirler. Başaramadıkları durumda önlerinde tek bir seçenek kalıyor. O da ölmektir. Alev denilen bölge güneş ışınları tarafından en çok etki altına alınan bölgedir ve eserdeki kahramanların bu bölgeyi geçmek için sadece iki haftaları vardır. Alev denilen bölgeyi geçip yaşamlarını devam ettirebilmek için birçok tehlikenin de üstesinden gelmek zorundalardır. Hikayenin kahramanlarını bekleyen en büyük tehlike ise yaşamak için diğerlerinin yok edilmesi ihtimalidir. Bu tehlike karşısında arkadaşlık, dostluk, sadakat, fedakarlık gibi tüm değerlerin sorgulanması gerekecektir.

James Dashner, Labirent Alev Deneyleri eserini okuyan okuyucu, kendisinin ve sevdiklerinin böyle bir durumla karşı karşıya kalması durumunda nasıl davranacağını ister istemez düşünmeye başlıyor. Bu öyle bir düşüncedir ki zamanla insanı kendisine esir ediyor. Siz sevdiğiniz için kendinizi gerçekten feda edebilir misiniz? Günümüzün bozulan ahlaki değerleri yüzünden kimse bu soruya net cevap veremez. Günümüzde kapitalizmin kölesi olan insanlar, o kadar bencilleşmiştir ki her şeyde kendi çıkarından başka bir şey düşünemez olmuştur. Bu eseri okuyan okuyucular, bunun farkına varıyor ve bu durumdan büyük rahatsızlık duymaya başlıyorlarsa da kendilerini değiştirmek için ellerinden bir şey gelmiyor. Çünkü bencillik, davranışlarından öteye geçmiş ve ruhlarına işlemiştir.

Yorum Sayısı: 4

Serinin ikinci kitabı da birincisi kadar sürükleyici ve heyecan verici..

G
Gül Öz  -   07.03.2016

Bir mıknatıs, metal bir eşyayı nasıl kendine doğru çekerse James Dashner, Labirent 2 / Alev Deneyleri eserinin içeriğinde yer alan hikayede sizi kendine doğru öyle çekecektir. Bu eserin, filmini izlemektense eseri okumak daha heyecanlıdır. Çünkü eserin içeriğinde yer alan konu, öyle sürükleyici ki her an ne olacak diye içiniz kıpır kıpır okuyorsunuz. Bu eseri okurken kesinlikle bir şeyleri tahmin etmeye çalışarak okumayın. Çünkü her seferinde boşa kürek çekmiş olursunuz ki bu da sizi, sinir...devamını oku

S
Selim Çaldıran  -   19.06.2016

Kesinlikle okunması gereken harika bir seri. Heyecan dolu, sürükleyici ve gizemli.

A
Aylin Türk  -   21.02.2016

Kitabı aldım ama daha okumaya başlamadım ama çok heyecan verici bir kitaba benziyor. Bu siteyi çok sevdim. Yılbaşı indirimiyle daha da avantajlı oldum.

B
Boran Bekdaş  -   30.12.2014