Labirent : Ölüm Emri
% 23indirim

Labirent : Ölüm Emri

  • 29,90 TL23,02 TL

    hopi kampanyası
    1,15 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Ani bir patlamayla sonun geldiğini sandılar. İsyan kurulmadan, Kayran inşa edilmeden ve Thomas, Labirent’e girmeden önce bir güneş patlaması dünyayı vurmuş, insan nüfusunun çoğunu öldürmüştür. Ancak en kötü günler henüz yaşanmadı.


Mark ve Trina o yıkımdan sağ çıkmayı başarmıştır. Ama şimdi bir virüs hızla yayılmaktadır; insanları cinnete ve cinayete sürükleyen bir virüs. Tedavi yok. Kaçış yok. İki genç, hayatta kalmayı başarabilirlerse insanlığın geri kalanını kurtarmanın bir yolunu bulabileceklerine de ikna olurlar. Çünkü bu yeni, yıkılmış dünyada her yaşamın bir bedeli vardır. Ve bazıları için ölünüz, dirinizden daha değerlidir. 


Son aslında sadece bir başlangıçtır. 


 “Geçmişi ve geleceği bugünle harmanlayan Ölüm Emri hem distopya türünün klasik eserlerini anımsatıyor hem de Dashner’ın çok satan Labirent üçlemesinin temelini sağlamlaştırıyor.”


-Kirkus Reviews 


Bu dünyada, en normal insan davranışlarından bir tanesi insanın korkmasıdır. Normal olan bu davranış, toplum içerisinde ayıplanmakta ve korkan insanlara, korkak etiketi yapıştırılarak aciz insan gözüyle bakılmaktadır. Oysa insan, hayatta her şeyden korkabilir. Örneğin kendinden daha güçlü olan bir insanla kavga etmekten, ticaret yapıyorsa iflas etmekten, elde ettiği kazançla geçinemeyerek sefil olmaktan, ölmekten ve daha birçok şeyden korkabilir. James Dashner, Labirent: Ölüm Emri eserinde iyi bir askersen her zaman korkmalısın. Bu senin anormal değil, normal olduğunu gösterir. Seni, batıracak ya da çıkaracak olan korkman değil, korkuya nasıl tepki verdiğindir diyerek okurlarının dikkatini korku karşısında belki de yaşamları boyunca düşünemeyecekleri bir noktaya çekmiştir.

            James Dashner, Labirent: Ölüm Emri eseri labirent serisinin son eseri olduğu için okurlarda ayrı bir heyecan yaratmıştır. Okurların, bu eserin serinin diğer eserlerinin bir özeti olacağı yönünde ortak bir kanaati olsa da yazar, okurlarının bu tahminini boşa çıkarmıştır. Labirent serisinin bu son eserinde, kıyamet resmen kökünden kopuyor ve sizler, serinin diğer eserlerinde yaşamış olduğunuz heyecanın üç beş misli fazlasını yaşıyorsunuz. Dünyada yaşayan tüm insanlar, dünyanın sonunun doğal felaketlerle olacağına inanır. Peki, sizler, hiç kendi kendinize insanların, dünyanın sonunu hazırlayabileceğini ve dünyanın sonunun insanlar yüzünden olabileceğini hiç düşündünüz mü? Bu eseri okuduktan sonra düşünmediyseniz de düşünmeye başlıyorsunuz. Çünkü yazar, müthiş derecede etkileyici bir kurgu ile dünyanın sonunu insanların eli ile hazırlıyor.

            James Dashner, Labirent: Ölüm Emri eserinde ilginç bir hikayeye tanık oluyorsunuz. İnsanlar, bir şeyleri elde etmek için bir takım kararlar alıyor. İnsanların, almış olduğu bu kararların sonuçları ise her zaman istedikleri gibi olmuyor. Bu noktada olumsuz sonuçları def edebilmek için deneyler devreye giriyor. Öyle deneylere şahit oluyorsunuz ki, aklınız ve izanınız bir türlü nasıl böyle deneyler yapılabildiğini almıyor. Yazar, bu eseri ile hayranlarına bir kez bile tebessüm ettirmese de onları büyülemeyi yine başarıyor.

James Dashner, 1972 yılında Amerika’da dünyaya gelmiştir. Yazar, eserlerini yetişkinlerden daha çok gençler için yazmaktadır. Yazar daha çok macera ve bilim kurgu türünde eserler yayınlamaktadır.

Yorum Sayısı: 2

Ek kitap olmasına rağmen gayet akıcı. Yazar bu kitabında bizlere Labirent öncesini anlatıyor. Kitapta kaçış sahneleri çokça var bu da demek oluyor ki aksiyon hiç kesilmiyor.

S
Serhat Can Kacan  -   20.03.2016

Arkadaşlar ben eski hesabımdan çok alışveriş yaptım gerçekten diğer siteler gibi değiller. Ürünlerine özen gösteriyorlar. Ve başarılarınızın devamını diliyorum...

U
Umutcan Uğan  -   16.02.2016