Labirent: Son İsyan
% 23indirim

Labirent: Son İsyan

  • 29,90 TL23,02 TL

    hopi kampanyası
    1,15 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Her şeyin sonu geldi!


İsyan, Thomas’ın her şeyini almıştır: hayatını, anılarını ve sonunda arkadaşı olan Kayranlıları. Ama artık sona ermiştir. Son bir testin ardından Deneyler tamamlanmıştır.


Kurtulan olacak mı?


Ama İsyan, Thomas’ın onların düşündüğünden çok daha fazlasını hatırladığını bilmemektedir. Ve Thomas artık söyledikleri tek kelimeye bile inanmayacaktır!


Gerçek dehşet verici olacak.


Thomas Labirent’i yenmiş, Alev’de hayatta kalmıştır. Arkadaşlarını kurtarmak için her türlü riski göze alacaktır. Ancak bu kâbusu sona erdirecek tek şey, gerçeğin ta kendisidir.
Artık yalan yok.


“James Dashner’ın kitaplarına başlamadan önce derin bir nefes alın.”


- Deseret News


“Hayranlarının Sineklerin Tanrısı, Açlık Oyunları ve Lost’un birleşimi olarak tanımladığı, olağanüstü bir hayatta kalma hikâyesi.”


- EW.com


“Son sayfasına kadar heyecan bitmiyor.”


- Kirkus Reviews


“Müthiş bir macera; sürükleyici, zekice.”


- Newsday


“Merak uyandıran, mutlaka okunması gereken bir seri.”


- Seventeen.com


“Nefes kesici, sinematografik bir macera.”


- Publishers Weekly


“Çığlıklara değer.”


- Romantic Times


James Dashner, Son İsyan eseri labirent serisinin üçüncü eseridir. Ancak otoriteler, bu eser hakkında pek olumlu değerlendirme yapmamışlardır. Yazar, serinin üçüncü eserini yazmasına rağmen okurun, kafasındaki soruların neredeyse hiçbirini cevaplayamamıştır. Bu durumda eseri okuyup bitirmesine rağmen okurları mutlu etmiyor. Ayrıca bu eser, serinin diğer eserlerine göre o kadar basit ve sıradan kalmış ki okurlar, kitabı okurken James Dashner mi yazmış diye bazen kapağında yazarın ismini kontrol etmek zorunda kalıyorlar. Serinin Ölümcül Kaçış ve Alev Deneyleri isimli diğer iki eserinin okurlar üzerinde oluşturmuş olduğu hava, bu eserde yok oluyor. Çünkü bu eser ile okurlar, büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorlar.             James Dashner, Son İsyan eserinde serinin önceki iki eserinde karakterleri ve olaylarıyla oluşturmuş ortamı resmen katletmiş. Aynı seri içerisinde okurlarına iki farklı ütopik dünya göstermeyi başaran bir yazarın kaleminden, böyle bir eser çıkması insanı gerçekten hayrete düşürüyor. Okurlar, eserde olaylar ha bir yere bağlandı ya da bağlanacak derken bir bakmışlar ki eser bitmiş ve iflas etmiş tacirin mallarının ellerinde kaldığı gibi kafalarındaki bir dünya soru ellerinde kalmış. Böyle olunca da okurlar, kendilerini asansör boşluğundan aşağı düşmüş gibi hissediyor. Yazar, bu eserinde öylesine gereksiz aksiyonların içerisine girmiş ki okurlar, seriyle hiçbir bağlantısını kuramıyorlar. Yazar, ölüm sahnelerinde bile okura bir şey hissettirmeyi başaramayınca, okurlarda seriyi devam ettirmek için öylesine yazılmış bir eser izlenimi uyandırıyor. Okurlar, bu eseri okuduktan sonra seri keşke Ölümcül Kaçış ve Alev Deneyleri ile tamamlansaydı da bizde bu eseri okuyarak vakit kaybetmeseydik diye düşünüyor.             James Dashner, Son İsyan eserinde son ise apayrı bir muammadır. Bu sonu okuduktan sonra aradan saatler geçse bile öfkenizi atamıyorsunuz. Bu eseri okurken hep bir boşluğun ve bir eksikliğin olduğunu düşünüyorsunuz. Yazar, okurda oluşan bu boşluğun içini dolduramadığı gibi eksikliği de giderememiş. Seri olduğu için yine de okunması gereken bir eserdir. Zaten bu eser, bir serinin parçası olmasaydı, değil okunmaya, ele almaya bile değmezdi. James Dashner, 1972 yılında Amerika’da dünyaya gelmiştir. Yazar, eserlerini yetişkinlerden daha çok gençler için yazmaktadır. Yazar daha çok macera ve bilim kurgu türünde eserler yayınlamaktadır.
Yorum Sayısı: 3

Mükemmel bir seri. Her bir sayfasını heyecanla okuduğum seriyi şiddetle tavsiye ederim.

G
Gül Öz  -   07.03.2016

James Dashner, Labirent 3 / Son isyan eseri labirent serisinin son kitabı olmasına rağmen olaylar tam bir netliğe kavuşamadan seri sonlanmıştır. Bu durumda doğal olarak okurların kafasında bir dünya sorunun cevap bulamaması demek oluyor. Son İsyan, bu büyük eksikliğe rağmen bilimkurgu seven okurların çok keyif alarak okuyacakları akıcı bir anlatıma sahiptir. Bu eseri bitirdikten sonra Thomas, Teresa, Brenda ve daha birçok isim zihninizde tatlı bir anı olarak kalacaklardır. Bu eserin en büyük...devamını oku

Ş
Şinasi Gök  -   19.06.2016

Serinin diğer kitapları gibi Son İsyan da harika bir kitap. Okuduktan sonra haftalarca etkisinden çıkamayacaksınız. Alın Ve Okuyun. Başka söze gerek yok.

A
Aylin Türk  -   21.02.2016