Lucy

Lucy

  • Geçici olarak temin edilemiyor

"2014 yılının en çok konuşulan, tartışılan filmi"

Lucy (Scarlett Johansson), erkek arkadaşı yüzünden acımasız Mr. Jang (Choi Min Sık) liderliğindeki bir çetenin eline düşer. Uyuşturucu çetesi, kurye olarak kullanmak amacıyla güçlü bir sentetik maddeyi Lucy'nin vücuduna yerleştirir. Yerleştirilen madde vücuduna nüfuz etmeye başlayınca Lucy insanüstü yetenekler geliştirir. Ona yardım edebilecek tek kişiden, yıllarını insan beyninin potansiyelleri üzerine çalışma yaparak geçiren profesör Samuel Norman'dan (Morgan Freeman) yardım ister. Çetenin peşini bırakmadığı Lucy, durumu tersine çevirir ve insan mantığının ötesinde bir savaşçıya dönüşür.

Sinema kariyeri boyunca Nikita, Angel-A, Beşinci Element, Taşıyıcı, Leon gibi başarılı filmlere imza atan Fransız yönetmen Luc Besson, Lucy'de bilim kurgu ve aksiyon türünde karşımıza çıkıyor. Film, Lucy karakteri üzerinden evrene dair en çok merak edilen şeylerden biri olan zihnin kullanılamayan kapasitesinin açığa çıkma ihtimalini sorguluyor. Film, Morgan Freeman ve Scarlett Johansson'ı buluşturan oyuncu kadrosuyla da özel bir ilgiyi hak ediyor.
Yorum Sayısı: 2

Bilim-kurgu filmlerini çok seven birisi olarak; "özellikle telekinezi ve beynin güçlerini" bana göre güzel bir film. Bilim-kurgu severler mutlaka izlemeli.

F
Fırat Direbol  -   07.05.2016

filmin sonunu tam olarak anlayamasam da fena değil güzel bir film ama bir şeyler eksik filmde daha fazla dövüş kavga sahnesi olması gerekiyodu bence kurgusu eksik bu filme benzer limit yok isimli bir film var onu daha çok beğenmiştim

Ş
Şevval Şaklaroğlu  -   24.04.2016