Macromedia Flash MX 2004: Kaynağından Eğitim

Macromedia Flash MX 2004: Kaynağından Eğitim

 • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Macromedia Flash MX 2004, Web’e etkileşim ve animasyon eklemek üzere en çok kullanılan yazılım; öyle ki, Flash oynatıcısı olan Flash Player uygulaması PC’lerin çoğunda kurulu haldedir. Web tarayıcılarından sonra tüm dünyada en çok kullanılan görüntüleyici uygulama olan Flash Player’dan faydalanabilmek için, Macromedia Flash’ı kullanarak zengin Web deneyimleri ve eksiksiz uygulamalar yaratabilirsiniz. Macromedia Flash MX 2004 Kaynağından Eğitim tam olarak bu konuya odaklanmış bir kitap. Bu kitap sayesinde, Macromedia Flash MX 2004’ün temellerini ve yenilikleri öğrenirken, bir yandan eksiksiz bir Web uygulamasının nasıl hazırlanacağını öğreneceksiniz.

Macromedia Flash MX 2004 Kaynağından Eğitim kitabında şu konuları öğreneceksiniz:

 • Macromedia Flash MX 2004 geliştirme ortamını kullanacaksınız.

 • Resimleri, grafikleri, sembolleri ve metni kullanarak bir kullanıcı arayüzü oluşturacaksınız.

 • Motion tween, shape tween, kare-kare animasyon kullanarak animasyonlar yaratacaksınız.

 • Resim, MP3 ve video dosyaları gibi ortam varlıkları yaratacaksınız.

 • Flash video filmlerini (FLV dosyaları), resimleri ve biçimlendirilmiş metni çalışma zamanında dinamik olarak yükleyeceksiniz.

 • Bileşenlerle çalışarak, verileri yakalayan ve bir sunucuya gönderen bir form yaratacaksınız.

 • Web Servislerini kullanarak, bir sunucuyla veri alışverişi yapacaksınız.

 • Ekranları ve davranışları kullanarak etkileşimli bir sunucu oluşturacaksınız.

 • Etkileşim eklemek ve bileşenlerle entegrasyon için ActionScript öğrenecek ve ActionScript kodu yazacaksınız.

  Macromedia Flash MX 2004 Kaynağından Eğitim kitabı 24 saate yakın uygulamalı eğitim sunmaktadır. Bu kitaptaki dersler okuru gerçek etkileşimli uygulamalar hazırlamak için adım adım hazırlıyor. CD-ROM’da dersler sırasında ihtiyaç duyacağınız tüm dosyalar mevcut. Ayrıca kendi sonuçlarınızı karşılaştırabileceğiniz örnek dosyalar da CD-ROM ile birlikte okura sunuluyor.

  Macromedia’nın Kaynağından Eğitim serisi, Macromedia ile işbirliği yapılarak geliştirilmekte ve ürün destek ekipleri tarafından incelenmektedir. Kaynağından Eğitim serisinde yer alan kitaplar, her bir programın temel konuları hakkında sağlam bir altyapı oluşturmanızı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Basit uygulamalarla elde edilen bu özellik, aktif öğrenimi tercih eden kullanıcılar için idealdir.

  Flash’ta ustalaşmanın, animasyon ve etkileşimlerle eksiksiz Web uygulamaları geliştirmenin yolu, Macromedia’nın resmi eğitim kılavuzu olan bu kitaptan geçiyor!
  (Arka Kapak)

 • Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.