Mağaza Kayıpları Kader Değildir!
% 10indirim

Mağaza Kayıpları Kader Değildir!

  • 15,00 TL13,50 TL

    hopi kampanyası
    0,68 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Tunçalp, yıllarca ciroya endeksli hedeflerin peşinde koşulduğunu ve bütün ödüllerin buna verildiğini gördü. Aksine, bu koşuşturmalar esnasında verilen kayıpları azaltmanın, daha az ciroyla bile daha fazla karlılık getireceğini savundu. Kayıpları ele alınca da; bunun sadece hırsızlıktan ibaret olmadıgını ortaya koyması sart oldu. Dolayısıyla bu kitabın yazılmasındaki amaç; en alt kademedeki çalısandan patrona kadar ki her kademede hataların listesini çıkartmak ve çözüm önerilerini sunmaktır. Bütün çalısanlara güvenmek esas olsa da, denetlenmekten hiç kimsenin istisna tutulamayacağı vazgeçilmez gerçektir. Kitapta, sadece işletme içine degil, dışına da yogunlasmak ve hatta küresel risklere de dikkat çekmek hedefenmiştir. Bu kitap, perakendeci işletmelerin bütün departman yöneticilerini ilgilendirmektedir. Satış, pazarlama, yatırım, mali isler, bilgi sistemleri, insan kaynakları ve depo yöneticileri kayıpların azaltılması çalısmalarının asli oyuncularıdır. Elbette mesleğe yeni başlayan gençlerin de ise hazırlıklı girmelerine yardımcı olacaktır. (Tanıtım Bülteninden)

Mağaza kayıpları, büyük emeklerle toplanan cirolardan daha önemlidir. Oysa uygulamada öncelik her zaman satış cirolarına verilir ve o hedefe koşulur. Kayıplara üst sınır konmadığı ve sadece mağaza içindeki müşteriye tedbir alındığında ise boşuna gönüller ferahlatılır. Belki bu kitap moral bozucu birçok örnekle motivasyonunuzu bozabilir. Ancak büyük cirolara ve yeterli brüt kar marjına rağmen dipte size yetmeyen net karınızı artırmanın tek yoludur bu kayıplarla mücadele.

Düşünün ki; bugün tam ölçemediğiniz onlarca kayıp türünden önemli bölümünü engellemeniz durumunda, net karınızı yüzde 2 artırmanız mümkün olabilir. Bu ise ciroyu ikiye katlamak kadar önemli bir sonuçtur.
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.