Mali Alan
% 2indirim

Mali Alan

Teori – Uygulama
  • 31,50 TL30,87 TL

    hopi kampanyası
    1,54 Paracık
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Mali alan (Fiscal Space) konusu günümüz ekonomilerinin temel araştırma alanlarından birisidir. Küreselleşme ile birlikte devletlerin içine düştüğü mali kısıtlar, mali alan konulu çalışmaları daha önemli hale getirmektedir. Son yıllarda mali alan konulu çalışmaların sayısı artmakla birlikte, şu an için detaylı teorik ve uygulamalı çalışmalar yetersiz görünmektedir. Bu eserde ele alınan çalışmalar ciddi bir eksikliği dolduracak niteliktedir.

Kitapta sunulan makaleler mali alan konusunu teori ve uygulama temelinde çeşitli yönleriyle ele almaktadır. Kitap, farklı disiplinlere ve farklı okuyucu kesimlerine hitap edecek başlıklarla güncel yaşam içerisinde mali alan kavramının önemini ortaya koymaktadır.

Kitabın amacı, mali alanın politika, mutluluk, vergileme, kriz ve beşeri yaşam gibi sosyal, politik ve ekonomik konular üzerinde ne gibi etkileri olabileceğini ortaya koymaktır. Bu temelde mali alan konusunda teorik bilgiler detaylı olarak sunulmuş ve uygulamalı çalışmalarla konunun açıklığa kavuşturulması hedeflenmiştir.

 

Konu Başlıkları;

Politik Seçiş ve Mali Alan

Mali Alan Oluşturma Yöntemleri

Sosyal Koruma ve Mali Alan

Kalkınma ve Mali Alan

Ortak Mallar Çerçevesinde Mali Alanın Analizi

Mutluluk Ekonomisi, Yaşam Kalitesi ve Mali Alan

Vatandaş Odaklı Kamu Hizmeti Yaklaşımı ve Mali Alan

Kamu Özel Sektör Ortaklıkları ve Mali Alan

Vergileme ve Mali Alan

Kriz ve Mali Alan


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.