• Manolya Kokulu Hikayeler% 31indirim
    Manolya Kokulu Hikayeler
    Manolya Kokulu Hikayeler

Manolya Kokulu Hikayeler

  • 17,00 TL11,73 TL

    hopi kampanyası
    0,59 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Her şey beklemesini bilen kişiye  kendiliğinden gelir.”


Hayata bir bardak  çay Molası.Umudunu yitirme, Şu hayatta bir şeyin bitişi her zaman başka bir şeyin başlamasına  sebep olmuştur. Okurken içinizi huzurla  dolduracak, yüreğinizi ısıtacak,  iyilik, sevgi, dostluk ve mutluluğu dile  getiren birbirinden güzel 42 adet hikâyeden derlenen bu kitapla  hayata keyifli bir mola verip  kargaşadan sıkıntılardan uzaklaşacaksınız.


“En büyük acı, başkalarıyla paylaşmaya  cesaret edemediğin acıdır.”


- Charles Bukowski


Ben hayatımın rotasını iyilik üzerine, ben hayatımın rotasını sevgi üzerine, ben hayatımın rotasını saygı üzerine belirledim diyen insanlar, Ender Haluk Derince, Manolya Kokulu Hikayeler eserini mutlaka okumalıdır. Bu eser, iyilik, sevgi ve dostluk üzerine büyük anlam ihtiva eden tam 42 adet hikayeyi içeriğinde barındırmaktadır.

Dünyada aslında bitmek diye bir kavram olmaması gerekir. Çünkü her bitiş yeni bir doğuşa gebedir. Ender Haluk Derince, Manolya Kokulu Hikayeler eserini okuyan özellikle umudunu yitirmiş insanlar gerçekten de manolya kokan 42 hikayeyi görünce bana ne oluyor da umudumu kaybediyorum. Tekrar kendimi toplamalı ve yaşam ipine sarılmalıyım diyeceklerdir. Çünkü her umudun bittiği yerde ona alternatif başka bir umudun olduğunu çok daha rahat görebileceklerdir. Bu eser, insanların yorgun yaşamlarına taze kan verecek ve insanların içini tekrar huzurla ve umutla dolduracaktır. Eskiden insanlar, akşam eve geldi mi herkes televizyonda dizinin başına değil, sıcak sobanın başına toplanır ve sohbet, muhabbet, gırgır ve şamata ile hem bedenlerini hem de yüreklerini ısıtırlardı. Ender Haluk Derince Manolya Kokulu Hikayeler eseri de içeriğinde barındırdığı hikayeler ile o sobanın başında dönen gırgır ve şamata dolu muhabbet gibi günümüzde insanların soğuyan yüreğini tekrar ısıtıyor.

Günümüzde insanların günlük yaşamları artık stres yüklüdür. İnsanlar, bu stres yüklü yaşamın getirdiği yorgunluğu belli bir süre sonra kaldıramıyor ve en küçük bir şeye tepki verir hale geliyor. Bu da toplumda şiddetin artmasına neden oluyor. Bunun önüne geçmenin en güzel yolu günlük yaşam içerisinde hayata kısa molalar vererek ruhu dinlendirmekten geçer. Ender Haluk Derince, Manolya Hikayeler eseri bir kahve eşliğinde hayata küçük bir mola verip ruhu dinlendirmek ve yaşam enerjisi depolamak için birebir bir eserdir. Günümüzde insanları dinlendirebilen eserlere ihtiyaç gittikçe artmaktadır. Ayrıca bu tip eserler ile okumayı sevmeyen toplumumuza tekrar okuma alışkanlığı kazandırılabilir.

Yorum Sayısı: 2

Ender Haluk Derince, Manolya Kokulu Hikayeler eserinin içeriğinde yer alan 42 hikaye gönüllerinizin uzun zamandır hasret kaldığı huzur ile gönüllerinizi tekrar buluşturacaktır. Yazarın, bu eseri ile okurlarına vermek istediği temel mesaj ise yaşamda kazanmak kadar kaybetmenin de doğal olduğu ve insanların, kaybettikleri zaman üzülerek yaşama küsmek yerine önlerine baktıkları zaman yeni fırsatların hemen önlerinde durduğunu görecekleridir. Günümüzde zorlu yaşam koşulları insanların bedenlerini...devamını oku

A
Ali Alman  -   20.06.2016

Gerçekten de çok güzeldi.

K
Kadriye Nur Dönmez  -   28.01.2015