Marslı
% 19indirim

Marslı

  • 25,00 TL20,25 TL

    hopi kampanyası
    1,01 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Goodreads okurlarına göre 2014’Ün En İyi Bilim Kurgu Romanı!


Altı gün önce, Mark Watney Mars’a ayak basan ilk insanlardan biriydi. Şimdi ise, orada ölmesi neredeyse kesin.


“Çok uzun zamandan beri okuduğum en iyi kitap. Zeki, eğlenceli ve gerilim dolu. Marslı, bir romandan isteyebileceğiniz her şeye sahip.”


- Hugh Howey, Wool serisinin yazarı


“Sürükleyici… Defoe’nun Robinson Crusoe’su sanki daha zeki biri tarafından yazılmış gibi.”


- Larry Niven, Hugo, Nebula  ve Locus ödüllü Halka Dünya  romanının yazarı


“Bu kitap tam da benim gibi okuyucuların seveceği türden.”


- John Scalzi, Yaşlı Adamın Savaşı serisinin Hugo ve  Locus ödüllü yazarı


“Andy Weir’in yazdığı Marslı şimdiye kadar okuduğum en iyi bilimsel bilimkurgu romanı. Bu romanı –başka bir kitap hakkında  hiç böyle bir şey söylemedim– edebi anlamda da elden bırakmak  mümkün değil.”


- Dan Simmons, Hugo ödüllü Hyperion serisinin yazarı


“Marslı aklımı başımdan aldı!”


- Ernest Cline, Başlat romanının yazarı


“Aksiyon ve uzay macerasının kusursuz bir karışımı.”


- Library Journal


Andy Weir imzalı Marslı veya orijinal ismiyle The Martian için kitap bazında 2014'ün bilim-kurgu olayı diyebiliriz. Film olarak da 2015'e damgasını vuracak gibi görünüyor. Yönetmen koltuğunda Ridley Scott, başrolde ise Matt Damon var.
Kitaba dönecek olursak: Marslı aslında 2011 yılında e-kitap olarak yayınlandı. 2013'te sesli kitabı çıktı. 2014'te ise matbu olarak basıldı. Kitabın başarısı kulaktan kulağa anlatılarak bugünlere geldi. Büyüsü ise yazarın bilimsel konulardaki yetkinliği ve güçlü mizahında gizli.
Astronot, botanist makine mühendisi Mark Watney'in Mars'ta kendine Robinson Cruseo veyahut Hay Bin Yakzan tarzı bir hayat kurmasını anlatan roman insanoğlununu son yıllarını meşgul eden Mars'a göç temasını edebiyata taşıyor.
Yorum Sayısı: 31

Kitabı alırken pek kuşkum yoktu zaten ama yine de bu kadar beğeneceğimi düşünmemiştim. Evet, fazlaca karışık terimlerle, daha doğrusu kimya terimleriyle dolu ama gerçekten kendine bağlayan bir kitap. Eğer almak konusunda tereddütleri olan varsa ki, bence var. Hiç düşünmeden alsın, gerçekten verdiğiniz paraya değen bir kitap, hata bu az bile gelir.

B
Betül Ekiz  -   26.05.2015

Bilim-Kurgu'ya olan merakım nedeniyle kitabı almıştım fakat bambaşka daha öte bir kitap gördüm, yazarın bilgisi ve aktarımı çok başarılı, kitap için çok iyi bir alt yapı çalışması yapıldığı ortada, karakter tahlillerine ise söylenecek söz yok. Çevirmen'e ise ayrı bir teşekkür gerek, bu kitabı dilimize kazandırdığı için. Soluksuz okuduğum nadir kitaplardan biri, akıcı sürükleyici ve içine çeken bir bir kitap, Mark Watney'in tüm yaşadıklarını adeta siz yaşıyorsunuz!!

Ç
Çağrı Köylü  -   13.07.2015

Mark Watney ile gerçekten kopmak istemeyeceğiniz bir macera. Watney ile hayatta kalmaya çalışıyor onun ile gülüyorsunuz. Okumadan ölmenizi tavsiye etmem :)

Y
Yunus Emre Aydemir  -   10.02.2016

Kitap hakkında beklentim zaten yüksekti fakat daha bitirmeden beklentimin de üzerine çıktı. Tüm karakterler harikaydı. Fazlaca bilimsel terim vardı ve bunun beni sıkabileceğini düşündüm ama Watney buna asla izin vermedi. Sonuna kadar gayet sürükleyiciydi. Okumadığım vakitlerde kendimi kitabı okumak zorundaymışım gibi hissettim. Her bölümde acaba Watney'nin başına ne gelecek veya bu sefer ne yapabilir, nasıl hayatta kalacak diyerek merak, heyecan ve belki de korkudan kendimi alamadım.

A
Aleyna Özkan  -   27.01.2016

bilimkurgu sevenler okuyabilirler, uzay atmosferini başarılı bir biçimde tasvir edip anlatmış. fakat kitap belli bir süre sonra sorun-çözüm üzerine sığlaşmaya başlıyor. eğlenceli vakit geçirebileceğiniz fakat okumasanız da olabilecek bir kitap

D
Düzgün Sevgili  -   29.08.2015

Uzun zamandan beri okuduğum en iyi bilimkurgu romanı. Olaylar sürükleyici ve akıcı bir dilde aktarılmış. Bir çırpıda bitebilecek bir kitap ortaya çıkmış. Konuya ilgisi olanların mutlaka okumaları gereken bir eser.

M
Murat Can Berber  -   23.08.2015

1 gün içerisinde bitirdiğim bir başyapıt. Muhtemelen ilerki yıllarda parmakla işaret edilecek ve hatıralarda kalacaktır.

İ
İsmail Bekar  -   04.02.2016

Marslı, Andy Weir'in kaleme aldığı ilk kitap ve internette yayınladıktan sonra büyük ilgi görünce basılmasına karar verilmiş. Hatta 2014'ün en iyi bilim kurgu romanı seçildi ve filmi bile çekildi. Ne yalan söyleyeyim, bence kitap tüm bunları hak ediyor! Bir astronot olduğunuzu düşünün. 6 kişilik bir mürettebat ile Mars'a gidiyorsunuz ve bir fırtınada yaralanmanız sonucu ekibiniz sizi öldü zannedip Mars'ta bırakarak, geri dönmek zorunda kalıyor! Ve ta taam; artık Mars'ta bir başınasınız! Yani...devamını oku

İ
İrem @Mybookheaven  -   16.03.2016

Kitabın türü ''Katı bilim kurgu'' yani kurgu bilimsel gerçeklere ya da en azından dönemim doğru kabul edilen bilgilerine dayanıyor. Bu yüzden olan her şey bilimsel terimlerle anlatılıyor. Beni çok sıktı açıkçası.

Ş
Şevket Acar  -   16.02.2016

Kitap gerçekten çok güzel kurgu ile yazılmış eğer çok okuyan biriyseniz size tavsiyem gece başlayacaksanız hafta sonunu bekleyin yoksa benim gibi sabahlayıp sonra bütün gün işte uyuklayabilirsiniz..

K
Kenan Alkan  -   10.02.2016

Hala kitabın ilk baskısını alabilmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. film baskısından çok daha güzel olduğunu düşünüyorum. Mark'ın çok ciddi durumlarla bile esprili bir dille başa çıkması size mutluluk verecek ve eminim ki kitabı bitirdikten sonra kötü durumlara gülmeyi öğreneceksiniz.

T
Tunahan Uygun  -   02.02.2016

Benim için kaideyi bozmuş bir kitaptır çünkü ilk kez filmini kitaptan daha çok beğendiğim bir hikaye. Çünkü kitapta çok fazla terim var ve bu bir yerde akıcılığı bozuyor çünkü önce anlamını çıkarsamaya çalıştım. Onun haricinde gerçekten sürükleyici bir eser. Watney'in üslubuna bayıldım. Keşke kurtulma kısmı bu denli kısa tutulmasaydı. Kanaatim daha kısa olursa daha etkili bir kitap olacağı yönünde.

H
Hilal Türksever  -   02.02.2016

"O dünyanın en ünlü adamı. Sorun şu ki dünyada değil."


Andy Weir'ın Marslı romanı Goodreads okurlarına göre 2014'ün en iyi bilimkurgu romanı seçilmiş. Bana kalırsa sadece 2014 değil, son zamanların en iyi bilimkurgu romanı.

Kitabın ilk ismini duyduğumda önce Star Trek havasında uzaylılarla alakalı bir kurgu sandım, sonra kitabın kapağına bakınca ve arka kapak yazılarını da okuyunca tahminimle hiç alakası olmadığını fark ettim. Meğer bizim astronot, Mark'ın, Mars'ta...devamını oku

S
Süleyman Özcan  -   10.05.2016

Bilimkurgu meraklılarına kesinlikle tavsiye edilecek bir kitap. Ancak akşamları kitap okuyabiliyorum ve bu kitabı okuduğum sıralarda resmen akşam olsa da kaldığım yerden kitaba devam etsem acaba ne olacak dediğim günler oldu. Bence tereddüt etmeden alıp okuyun.

E
Evren Akdağ  -   25.04.2016

Marslı'yı daha bugün öğle saatlerinde bitirdim. Güzel, eğlenceli ve sürükleyiciydi. Mark Watney'in dünyayla iletişim kurduğu zamanlarda yaptığı espiriler felan insanın kafasını dağıtıyor hatta bazen kahkaha atmasını sağlıyor. Kitabı okurken ne kadar çok zevk alsamda çok fazla terim geçtiği için bazen sıkılmadım değil. Bilimkurgu seviyorsanız eğer okuduğunuz zaman sıkılacağınızı düşünmüyorum.

H
Hilal Merdoğan  -   21.04.2016

İlk başlarda kitaba adepte olmakta,yazarın anlatım şekline alışmakta zorlanmıştım.Ama Mark ' ın espirileriyle tanışınca kitap daha sürükleyici geldi. Kitaba bayıldığımı söylemeliyim.

Z
Zeynep Beyaztaş  -   16.04.2016

Başlarda bilimsel terimler dolayısıyla birazcık sıkılsam da diline alıştıktan sonra mükemmel bir kurgu olduğu ortaya çıkıyor. Severek okudum.

M
Müge Nur Argun  -   29.03.2016

Bilim kurgu romanlarını seviyorsanız ve özellikle uzaya karşı özel bir ilginiz varsa Marslı kitabı gerçekten mükemmel bir eser. İçerdiği teknik terimler nedeni ile bazen okuması ve anlaşılması oldukça zorlaşıyor fakat gerçeklik hissini çok fazla vermesi nedeni ile Mark Mars’da çabalarken siz de aynı zamanda onunla oradaymışsınız gibi hissediyorsunuz. Mark’ın başına gelenler ve onların üstesinden gelip hayatta kalma mücadelesi gerçekten okumaya değer. Kitabın oldukça da komik kısımları olduğunu...devamını oku

Z
Zeynep  -   04.03.2016

Alırken biraz tereddütlerim oldu. İlk bilim kurgu kitabım en sevdiğim bilim kurgu kitabım oldu.

B
Betül Öztaş  -   03.03.2016

Filimini izlemeden önce mutlaka kitabı okumalısınız. Çok etkileyici mükemmel bilim kurgu.

D
Dilek Çetin  -   21.02.2016

Muhteşem! 2015in okuduğum en sürükleyici en mükemmel kitabıydı. Evde, işte, metroda elimden bırakamadım. Eğer haftasonu başlasaydım 1 günde bitirebilirdim.. Elinizden bırakamayacaksınız :)

İ
İlky İlky  -   12.02.2016

Kahramanımız Mark'ın esprili yaklaşımı sayesinde yoğun teknik açıklamalara ve tekrar tekrar okunsa bile hala anlaşılamayan kısımlara rağmen kitabı sıkılmadan okudum.

S
Sinem Topsakal  -   10.02.2016

İLK BAŞLARI SIKICI ORTALARI ÇOK İYİ SONLARI MÜKEMMEL

F
Ferhat Böcek  -   20.09.2015

okurken olay örgüsünün içinde sizde oluyorsunuz sanki kendinizi kitapta karaktere can veriyormuş gibi hissediyorsunuz zekice kurgulanmış bir bilimkurgu.

F
Fatma Zehra Özçelik  -   21.07.2016

Yazar insanı zekasına hayran bırakıyor.hatta böyle bir kitabı zevkle okuyunca insan kendisini daha zeki hissediyor:) esprili dile sahip olduğu için de sıkılmadan okuyabilir hatta bitmeseydi diyebilirsiniz:)

D
Demet Kahveci  -   14.07.2016

Hala Mark'la tanışmadınız mı ? Mark en sevdiğim kitap karakterlerinden ve bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.

E
Esma İclal Top  -   24.06.2016

Andy Weir, Marslı eserinde okurlarına öylesine bir dünya sunuyor ki bu dünyada her şey ancak bilim sayesinde bir anlam ifade edebiliyor. Bu dünyadaki en önemli husus ise bu dünyanın hata kabul etmemesidir. En ufak bir hatanın bedeli ölüm olan bir dünyada çok ince hesaplar yapılıyor. Öyle ki umut dahi bu dünyada kendisine bir yer edinemiyor.
Eserin kahramanı Mark Watney, Marsta mahsur kalır ve Marstan kurtulmak için bir takım planlar yapmaya başlar. Yazar, eserinde öylesine heyecanlı bir...devamını oku

K
Kadir Küçük  -   20.06.2016

Kitap çok beğenilen,ilgi çeken bir kitaptı.Kitabın yorumları genellikle güzeldi.Bundan dolayı kitaba büyük bir beklentiyle başladım.Lakin kitabın beklentimi karşılayamamasını bi'kenara bırakalım,kitabı bitiremedim bile.150. sayfada tıkanıp kaldım.Yazar teknik detaylarda çok boğulmuş,çok fazla yabancı kavramlar var.Bilmiyorum,belki kitap ilerledikçe güzel oluyordur.Tabi bunu da göz önünde bulundurmak gerek.

Ö
Özge Özkoca  -   09.06.2016

İçindeki bilimsel terimlere rağmen hiç sıkılmadan okunacak bir kitap.Her sayfada acaba Watney ne yapıcak, bu sorunu nasıl çözücek,nasıl kurtulcak,hayatta kalabilecekmi, sadece bu sorular bile kitabı bir an önce bitirmek için sabırsızlandırıyor.

G
Gaye Bayır  -   08.06.2016

Zaten bu türü sevdiğim için kitabı beğeneceğimi biliyordum fakat bu kadar beğeneceğimi düşünmemiştim. Kitapta fazlasıyla fen bilimleri terimleri mevcut bu anlaşılamıyor olabiliyor bazen. Buna rağmen kitap kendine fazlasıyla bağlıyor ve bir solukta okunup bitiyor. Kitabını okuduktan sonra filmini de izlemenizi öneririm.

G
Gülsüm Yeşilmen  -   07.06.2016

anlatımından kurgusuna kitap çok iyi.sürükleyici,alın pişman olmazsınız

Z
Zafer Çetin  -   02.06.2016