Mart Menekşeleri
% 20indirim

Mart Menekşeleri

Dedektif Bernie Gunther - 1
  • 19,00 TL15,20 TL

    hopi kampanyası
    0,76 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bernhard Günther, Türk cephesinde savaşmış madalyalı bir asker, Kripo'da çalışmış eski bir polis. Şimdiyse Hitler'in başkentinde, insanların kaybolmayı alışkanlık haline getirdiği 1936 Berlin'inde, uzmanlığı kayıp insanları bulmak olan bir özel dedektif.


Çalınmış elmas bir gerdanlık ve milyarder Hermann Six'in kızı ile damadının yatağında vurularak öldürüldüğü bir dava yüzünden Bernie, karanlık ve acımasız Nazi Almanya’sının içlerine doğru sürüklenirken kendini Hitler'in sağ kolu sayılan Himmler ve Goering'in arasında politik bir skandalın ortasında bulacaktır.


Bulduğu ipuçları Bernie'yi, Nazilerin kurbanlarıyla dolup taşan morglara; köhne gece kulüplerine; Jesse Owens'ın Aryan üstün ırk teorilerini yerle bir ettiği Olimpiyat Oyunlarına; ünlü bir aktrisin yatak odasına; ve son olarak bir toplama kampı olan Dachau'ya götürüyor.


Salman Rushdie'ın yenilikçi ve dâhi polisiye yazarı dediği Philip Kerr, yarattığı dikkat çekici ve gerilim dolu, karanlık hikâyeleriyle büyülüyor.


Yorum Sayısı: 1

Okurken hem gülüp hem de çok keyif aldığım bir kitaptı Mart Menekşeleri. Dedektif Bernie'ye bayıldım. Kesinlikle serinin diğer kitaplarını en kısa zamanda okuyacağım.Yazarın akıcı bir kalemi var, okurken sizi etkisi altına alıyor.Anlatımı,çevirisi ve kitabın kurgusu süper. Şiddetle tavsiye ediyorum, kesinlikle okuyun. ..

N
Nuray Durmuş  -   07.03.2016