• Masumiyetin Sonu
    Masumiyetin Sonu
    Masumiyetin Sonu

Masumiyetin Sonu

Psikoterapist ile Hasta Arasındaki En Mahrem Hikayeler
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

MASUMİYETİN SONU-PSİKOTERAPİST İLE HASTA ARASINDAKİ EN MAHREM HİKÂYELER Susie Orbach
Ünlü İngiliz psikoterapist Susie Orbach hayatın içinden vakaları ele alıyor ve hepimizin merak ettiği sorulara bu vakalar üzerinden cevap arıyor. Üstelik bunu yaparken kendini bir uzman olarak üst mertebeye çekip olaylara tepeden bakmak yerine, terapi sürecinde her birimiz gibi etten kemikten bir insan / bir kadın olarak kendi hislerini ve tepkilerini de ortaya koyuyor.
Şimdiye dek sadece hastaların didik didik edildiği terapi kitaplarından çok farklı bir yaklaşımla, ilk kez bir psikoterapist mesleki bariyerleri kaldırıyor ve kendi içinde süregiden tartışmaları, hastasına duyduğu sevgiyi ve nefreti, arzularını, korkularını, çaresizliklerini okurla paylaşıyor.
Terapinin bu tarafını daha önce hiç dinlemediniz!


 


Burada önemli olan, diye düşündüm duştan çıkarken, içimde durumu kendi cinsel çıkarlarım için kullanmaya yönelik herhangi bir istek bulunup bulunmadığının farkında olmak. Bu biçimde arzulanmak, uzun süreli bir ilişkinin içinde olan, büyük bir yoğunluğa alışık olmakla birlikte ilk günlerdeki cinsel tutkunun ısrarcılığından uzak düşmüş bir kadın için çok mu baş döndürücü bir şeydi? Eğer öyleyse, ki bu noktada kendimi zorlu ve dürüst bir sorgulamadan geçirmek zorunda olduğumu biliyordum, Adam’ın benimle flört etmesi için ona bilinçsizce zemin mi hazırlıyordum? Kendi arzulanırlığımı bir çerçevede onaylaması için hastama ihtiyaç mı duyuyordum?
 


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.