Mavi Güneş 2 - Duvarda Yüzel Yelkenli

Mavi Güneş 2 - Duvarda Yüzel Yelkenli

  • 14,00 TL

    hopi kampanyası
    0,70 Paracık
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Rüzgârın iyot-tuz yüklü İmbat, üzümlerin akik renkli sultani, incirlerin bardacık, her evin bahçesinin gül, hatmi, karanfil, ıtır ve pelinlerle taştığı, sokaklarının yasemin ve ful'un baygın kokusu ile dolu olduğu, atlı tramvaylı, 1930 Karşıyaka'sında doğdu. Güneş renkli, aydınlık, medeni insanlarla büyüdü. Karşıyakam, Sevgilim, çocukluk anısı romanını ona yazdı.

İstanbul ve Şikago A.B.D., tıp tahsili ve Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı uzmanlığının, iki büyük metropolü oldu. Genç Kız romanı şekillendi. Şişli Etfal Hastanesi, Tıp Dünyası, Bebek ve Hasta Çocukların Alemi, Hayatın Akışı ve Aşk Bir Beyaz Gömlekli Kadın'ın romanını 36 yılda ördü. Yüzbinlerce hasta çocuk baktı, yüzlerce makale yazdı, yüzlerce asistan yetiştirdi.

"Yorumcular" resim atölyesine 15 yıl devam etti. Expresyonist ekolde resim yaptı. 14 kişisel, 28 karma sergiye katıldı. Her şeyi çok sevdi; insanları, doğayı, bilim ve sanatı!..

Aşkıyla evlendi, iki oğlu oldu, iki gelini ve biri kız, biri erkek iki torunu oldu. Yaradanına şükretti. Bodrum'a yerleşti. Dostlarıyla günlerini ilmik ilmik birbirine bağlarken "Nene" romanı için biraz mühlet istiyor yaratandan. Herkese, her şeye sonsuz sevgiler.
Selamlar...

İnsan ruhunun helezonlarını, Bodrum'un nitelikleri ile buluşturup yoğuran, sonuçta kumsalda bulunu verilen bir deniz kabuğunun sedefleri gibi tatlı bir güzellikle ortaya çıkmış öyküler.

Bodrum'un mavi denizinden bir damlanın bir nazar boncuğunda parıldadığı gibi duru, samimi, berrak satırlar...
Bir Okuyucu

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.