Maviden Yeşile Naci Girginsoy

Maviden Yeşile Naci Girginsoy

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Gerçek Sanat Yayınları, Naci Girginsoy için doğumunun seksen altıncı, doğaya uğurlanışının yirmi sekizinci yılında "Maviden Yeşile Naci Girginsoy" adlı bir kitap yayımladı. Güngör Gençay'ın Naci Girginsoy'u anlattığı yazısıyla başlayan kitapta Kadir İncesu'nun Naci Girginsoy'un kızı Sunay Girgin ile babası üzerine yaptığı bir söyleşi, Suna Girgin'in eşi Naci Girginsoyu anlattığı bir yazı, Güneş Buharalı'nın Naci Girginsoy ile yaptığı bir radyo söyleşisi de bulunuyor. Kitapta ayrıca Şakir Balkı, Mustafa Küpçü, Cemal Turgay, Ruşen Hakkı, Muhtar Körükçü, Ayhan Hünalp, Sadık Güçlüol, Fahrettin Demir, Kadir Yüksel, Avni Öztüre, Sunay Akın, Öner Yağcı, Hasan Hüseyin Yalvaç ve Mustafa Aslan'ın da yazıları bulunuyor...

Kitabın son bölümünde de Naci Girginsoy'un yaşamının çeşitli dönemlerini yansıtan bir fotoğraf albümü ve dokuz yazısı bulunuyor.

Naci Girginsoy, salt okuma - yazma isteğiyle yandı gün boyu, 24 saat. Bu dünyadan gelip geçerken bir 'merhaba'sı kalsın istedi, gönlünce. Olmadı. Ekmek parası uğraşı artığı zaman kırıntılarını değerlendirme çabasını sürdürebildi ancak. Buncacık verebildi. Bir yakınma değil bu, bir özür değil. Öyküler iyidir, ya da kötüdür. Okurun beğenisi, yargısıdır önemli olan. Çok kötü koşullarda başyapıtlar verenler, yaratanlar var. Hem kim, kaç kişi 24 saati okumaya - yazmaya ayırabilmiş ki! Naci Girginsoy, insan'ı, doğa'yı, iyi'yi, güzel'i, özgürlüğü, mutluluğu anlatmaya çalıştı öykülerinde. Bugünü yaşayamadığımızı, hep güzel yarınlar düşüyle ömür tükettiğimizi söylemek istedi.
(Tanıtım Bülteninden)


Dikkat Köpek Var

Dikkat Köpek Var

Güngör Gençay

5,25 TL
Dillerin Renk Demeti Kuledibi

Dillerin Renk Demeti Kuledibi

Güngör Gençay

7,2 TL
Kuyu Başının Kuşları

Kuyu Başının Kuşları

Güngör Gençay

4,28 TL
Mızıkçı

Mızıkçı

Güngör Gençay

3 TL
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.