Mekanik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Sevgideğer Hanımefendiler ve Beyefendiler,


Kusursuz(?) işleyen bir makinedir insan bedeni. Tek kusuru tekil sanmasıdır insan deneni. Aslında tüm hikayesi bütünün muhteşem bir bilinçle işlemesidir zamanı yettiğince. Ancak “ben” ile başlar demiş­tir sistem, insanın varlık temeli.


Yani biz olsa da işin aslı, tek tek daha kolay hizaya girer insan aklı.
- Mekanik” Sf. 59


Ak Nutuk - Kara Nutuk’la başlayan, İnsanın İtirafları (Yeni Gelen Türe Mektuplar) ile bütünlük kazanan Suat Başkır'ın aydınlıkçı distopik sorgulamaları, türsel bir umursamazlığın ve acımasız dişliler arasına sıkışan, güçsüz olana gücü yeten, riyakar bencillikle uyuşturulmuş vicdanın acıklı hikayeleriyle yeni bir boyuta ulaşıyor, “Mekanik” kitapta…


İnsanın, ambalajda zeki, özde ahmaklığı ve zalimliğiyle, her an yeniden çizilmekte olan karanlık tablolarla dolu, “Mekanik” sayfaları karıştırırken, insan ruhunun tüketmek için adeta uçarcasına, yaka, yıka ulaştığı, mutsuz yeni dünyanın yıkıntıları arasında kalacaksınız..


Ve tüketmeye dayalı, umursamaz bu yeni çağın, bilge, farkındalığa tahrik eden, sivri dilli anlatıcısının uyarılarılarıyla uyanacaksınız… siz de bu yeni dünyaya…!


Öyleyse hoş geldin mekanik… Hoş geldin meka(ins)


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.