Mekanlar ve Olaylarıyla Hz. Muhammed'in Hayatı
% 33indirim

Mekanlar ve Olaylarıyla Hz. Muhammed'in Hayatı

Mekke - Medine
  • 22,50 TL15,08 TL

    hopi kampanyası
    0,75 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Tarihi herkese sevdiren adam Talha Uğurluel, şimdi Peygamber Efendimiz’in(sas) hayatını, İslam Tarihi içinde cereyan etmiş nice önemli hadiseyi, Mukaddes Topraklardaki mekânlar eşliğinde, yüzlerce görsel üzerinden anlatıyor. 
 
Uğurluel, Peygamber Efendimiz’in(sas) doğduğu, büyüdüğü, peygamberlikle görevlendirildiği, hicret etmek zorunda kaldığı ve vefat ettiği toprakları Mekke ve Medine olarak iki bölüm halinde gezdiriyor.
 
Her mümin, Hz. Muhammed’in(sas) memleketine gitmek, evini görmek, çocukluğunu geçirdiği mahallede dolaşmak, koyun güttüğü dağları seyretmek ister. O’nun(sas) yaslandığı bir duvar, abdest aldığı bir kuyu, alnını koyduğu bir zemin, gölgelendiği bir ağaç sahabe tarafından kayıt altına alınmıştır. 
 
Hz. Muhammed’den(sas) sonra nice sahabe Mekke ve Medine’ye uğradıklarında, hac ve umre ibadetlerinde hep O’nun(sas) izini sürmeye özen göstermişlerdir. İşte bu çalışmada böyle bir hassasiyet gözetildi. Hz. Âdem’den günümüze Mukaddes Toprakların genel tarihi yanında Efendiler Efendisi’nin(sas) mukaddes izleri sürülmeye çalışıldı. 
 
Nerede doğdu, Hz. Hatice ile nerede yaşadı, parmağı ile ayı hangi tepenin üzerinden ikiye böldü, gizli gizli sahabeyle kimin evinde buluştu, ilk açık tebliğini hangi mekânda yaptı, suikastçıların elinden kurtulunca hangi istikamete yürüdü, hangi pazarları ziyaret etti, cinlerle ne zaman buluştu, nerede taşlandı, nerede ağladı ve nerede güldü?
 
Tüm bunları hatta daha fazlasını görmek, öğrenmek istiyorsanız bu çalışma sizin başucu kitabınız olacak. Her okuduğunuzda sizi o kutsal mekânlara götürecek, o mukaddes insanlarla buluşturacak.
 


Osmanlı'nın Şifreleri

Osmanlı'nın Şifreleri

Talha Uğurluel

15,08 TL
Sarayın Kutsalları

Sarayın Kutsalları

Talha Uğurluel

15,08 TL
Tarih Tıbbı Konuşturdu

Tarih Tıbbı Konuşturdu

Talha Uğurluel

15,08 TL
Kanuni’nin Akıl Oyunları

Kanuni’nin Akıl Oyunları

Talha Uğurluel

15,08 TL
Dünyaya Hükmeden Sultan Kanuni

Dünyaya Hükmeden Sultan Kanuni

Talha Uğurluel

15,08 TL
Arzın Kapısı Kudüs

Arzın Kapısı Kudüs

Talha Uğurluel

16,75 TL
Tarih Tıbbı Konuşturdu 2

Tarih Tıbbı Konuşturdu 2

Talha Uğurluel

15,08 TL
Osmanlı'nın Kalbini Bekleyenler

Osmanlı'nın Kalbini Bekleyenler

Talha Uğurluel

15,08 TL
Taşlar Yerine Oturdu

Taşlar Yerine Oturdu

Talha Uğurluel

18 TL

Talha Uğurluel, Mekanlar ve Olaylarla Hz. Muhammed’in (s.a.v) Hayatı eserini her Müslüman’ın okuması ve Efendiler Efendisi Peygamber Efendimiz (s.a.v) hakkında detaylı bilgi sahibi olması gerekir. Günümüzde Müslümanlar, Peygamber Efendimizin (s.a.v) hayatını öğrenmek ve O’nun (s.a.v) izinde yaşamak için maalesef gerekli gayreti sarf etmemektedir. Hepimiz bir takım dogmalarla ve kalıplarla dini vecibelerimizi yerine getirerek sorumluluğumuzu üzerimizden atmaya çalışıyoruz. Ancak dogmalarla ve belli kalıplarla dini vecibelerimizi dört dörtlük yerine getiremeyeceğimiz ise aşikardır. Dini vecibelerimizi dört dörtlük yerine getirmek için mutlaka Peygamber Efendimizin (s.a.v) izini sürmeliyiz ve O’nun (s.a.v) hadisleriyle bize göstermiş olduğu nurlu yolda ilerlemeliyiz. Yazar, bu eseri ile Peygamber Efendimizin (s.a.v) hayatını bizlere anlatarak, O’nun (s.a.v) izinden gitmemizi sağlıyor.

Talha Uğurluel, Mekanlar ve Olaylarla Hz. Muhammed’in (s.a.v) Hayatı eserinde okurlarını mukaddes topraklar Mekke ve Medine’ye götürerek, Peygamber Efendimizin (s.a.v) yaşamını sürdüğü güzel kokulu toprakların kokusunu koklamamızı sağlıyor. Bu eseri hem okurken hem de okuduktan sonra manevi bir haz duyacak ve ümmetim ümmetim diyen Efendimize (s.a.v) layık bir hayat süremediğiniz için pişman olacak ve hüngür hüngür ağlayacaksınız. Bu ağlama ile beraber kalplerinize bir yumuşama gelecek ve insanlara daha merhametli ve adil muamele etmeye çalışacaksınız.

Talha Uğurluel, Mekanlar ve Olaylarla Hz. Muhammed’in (s.a.v) Hayatı eserini okurken Peygamber Efendimizin (s.a.v) gitmiş olduğu yerleri, konaklamış olduğu yerleri, mübarek alnını yere koyarak Allah’a secde yaptığı yerleri gezeceksiniz. Bu eserde, Peygamber Efendimizin (s.a.v) hayatı detaylı bir şekilde kaleme alındığı için bu eser, umreye gidecek olanlara rehber kaynak olabilir. Bu eser ile umre vecibesini yaparken, Peygamber Efendimizin (s.a.v) izini çok rahat sürebilirsiniz. Yazar, sade ve akıcı anlatımıyla mukaddes topraklarda sizi öyle bir yolculuğa çıkarıyor ki kendinizi mukaddes topraklardaymış gibi hissediyorsunuz. Zaten bu eseri okuduktan sonrada mukaddes topraklara giderek eserde anlatılan yerleri gezmek için can atacaksınız.

Talha Uğurluel, Manisa’da dünyaya gelmiştir. Tarihçi yazar olarak Türk edebiyatına birçok değerli eser kazandırmıştır. Celal Bayar Üniversitesi Tarih Bölümünden mezun olduktan sonra 8 yıl boyunca radyolarda tarihimiz konusunda gerçekleri halka haykırmıştır.    

Yorum Sayısı: 8

Çok mükemmel eserler... Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

M
Mehmet Nas  -   21.02.2015

Talha Uğurluel, Mekanlar ve Olaylarıyla Hz. Muhammed’in Hayatı eserini öncelikle Mekke ve Medine’yi ziyaret etmeyi düşünen her insan okumalıdır. Çünkü yazar, eserinde günümüzde çoğu Müslümanın bilmediği kutsal mekanları resimleri ile okurlarına tanıtıyor. Bu eseri okurken o kadar etkileniyorsunuz ki eserin içeriğinde anlatılan mekan ve olaylara gidiyor ve sanki o olayları yaşıyorsunuz. Mekke ve Medine’yi çok ziyaret etmek isteyip de imkansızlıklar nedeni ile gidemeyen insanlar, bu eseri...devamını oku

P
Pelin Kutlu  -   20.06.2016

peygamber efendimizin hayatını anlatan bir çok kitaptan farklı olarak görsellerinde ı-olması okurken oaralarda yaşıyormuş hissi veriyor. kesinlikle okunması gereken güzel bir eser.

Y
Yunus Emre Enes Öztürk  -   28.04.2016

Anlatılan olayların mekanlarını da gösteren bir eser

Y
Yusuf Korkmaz  -   29.02.2016

öncelikle sayfa yapıları renkleri şekiileri resimleri herşeyiyle kitap çok farklı.bunlara karşın fiyatı da çok uygun. sanırım ne kadar çok insana ulaşırsa bizde sevabından nasipleniriz mantığı gütmüş kitabı hazırlayanlar sağolsunlar :) . Okurken bilgilenirken duygulanırken aynı zamanda da gözünüzde canlandırıyorsunuz. mübarek toprakların bir gezi rehberi bu şaheser

Ş
Şahin Özbilgiç  -   24.02.2016

Mekanlar ekseninde yazılan nadir eserlerden biri.

İ
İrem Üstüntay  -   10.02.2016

Tarihi sevdiren adam inanılmaz güzel bir kitap hazırlamış. Detayları çok güzel işlemiş. Mutlaka tavsiye ederim.

U
Uğur Karapaça  -   23.03.2015

Çok güzel bi kitap kesinlikle okunmalı.

E
Enes Yaman  -   22.02.2015