Menekşe Kokulu Hikayeler

Menekşe Kokulu Hikayeler

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Sevinçlerini Sakın Erteleme
Her Yemekten Sonra Şükret
Biri Seni Kucakladığında
İlk Bırakan Sen Olma...


Okurken içinizi huzurla dolduracak, yüreğinizi ısıtacak, iyilik, sevgi, dostluk ve mutluluğu dile getiren birbirinden güzel 69 adet hikâyeden derlenen bu kitapla hayata keyifli bir mola verip kargaşadan sıkıntılardan uzaklaşacaksınız.


Ender Haluk Derince, Menekşe Kokulu Hikayeler eserinde insanların hayatta hep maddi hedefler belirlediğini ve bu maddi hedeflere ulaşınca mutlu bir yaşam sürebileceğini, bu nedenle de mutluluğu hep gelecekte bilinmeyen bir tarihe ertelediğini belirterek insanların, bu konuda çok büyük bir yanılgı içerisinde olduğunu vurgulamıştır. Çünkü yazara göre mutluluk büyük şeylerde değil, küçük şeylerde saklıdır. Örneğin her yemekten sonra Allah’a (c.c) şükreden, kendisini seven insanları kucaklayabilen ve sevdikleri tarafından kucaklanan insanlar, dünyanın en mutlu insanlarıdır ve bunları elde etmenin maddiyatla hiçbir ilgisi yoktur. Yazar, eserinde kendini kucaklayan insanları bırakarak, mutluluğu başka diyarlarda arayan insanların dünyada gaflet uykusundan daha uyanmadığını belirtmiştir. Bu açıdan bakıldığı zamanda günümüz insanları büyük bir gaflet duygusunun içindedir.

Günümüzde insanlar, kaliteli yaşamanın lüks arabayla, lüks evle, lüks eşyalarla ve bol miktarda harcanan paralarla olduğunu düşünmektedir. Ender Haluk Derince, Menekşe Kokulu Hikayeler eserinde bu duruma karşı çıkarak kaliteli yaşamın küçük şeylerde olduğunun altını önemle çizmiş ve böyle bir yanılgı içerisinde bulunan okurlarını, bu yanılgıdan kurtarmaya çalışmıştır. Yazar, bu eserinde insanların daha çok korktuklarından emin olmak için dua ettiğini belirtiyor. İnsan, duasının kabul olup olmadığını kendisini korkutan koşulların ortadan kalkıp kalkmadığına ya da kendisini korkutan koşullarla başa çıkmak için kendisinde mücadele gücü görüp görmediğine bakarak anlayabilir.

Günümüzde dünyanın kötü koşullarının herkesin tedirgin olmasına ve gözünün korkmasına neden olduğunu belirten yazar, insanların bu kötü koşulları iyileştirmesinin yolunun maddiyat zırhından değil, sevgi zırhından geçtiğinin altını önemle çizmektedir. Yazara göre dünyanın hiçbir kötülüğü, sevginin zırhını delip geçemez. Ender Haluk Derince, Menekşe Kokulu Hikayeler eserinde dünyada hatırlanmak isteyen insanların, bu isteklerinin ancak fedakarlıkla gerçekleşebileceğini belirtir. Çünkü başkaları için fedakarlık yapabilen insanlar, her zaman hatırlanacağı gibi kendisi içinde başkaları tarafından fedakarlık yapılır. Bu eserin ana fikri ise mutlu olmak isteyen insanlar, mutlu etmesini bilmelidir.

Son zamanlarda kaleme aldığı eserler ile gündemde geniş bir yer bulan Ender Haluk Derince, çocuklar içinde eserler yazarak onların gönlünü de fethetmeyi başarmıştır. Yazar, edebiyatımıza daha da kazandıracağı eserlerle insanlara moral kaynağı olmaya devam edecektir.

Yorum Sayısı: 2

Ender Haluk Derince, Menekşe Kokulu Hikayeler eserinde yer alan 69 hikaye ile yaşamın sıkıntılarından sıyrılarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Hayat, insanı öyle bir yoruyor ki bazen bu yorgunluğun tüm ağırlığı omuzlarınıza çöküyor ve her şeyi geride bırakarak yepyeni sulara yelken açmak istiyorsunuz. İşte böyle hissettiğiniz anlarda bu eseri elinize alarak okumaya başlayınca arzuladığınız gibi hayatı geride bırakıp, yepyeni sulara yelken açıyorsunuz. Bu eserin içeriğinde yer alan hikayeleri...devamını oku

A
Ali Kör  -   20.06.2016

Kitaptaki hikayeler birbirinden güzel ve mükemmel kitabı kapattığınızda amaçsızca gülümsüyorsunuz okurken içinizi huzur kaplıyor kokusu bi ayrı mükemmel babil.com dada fiyatı bu kadar ucuzken ben kaçırmayın derim

M
Mine Bincil  -   13.03.2016