• Metis Ajanda 2015
    Metis Ajanda 2015
    Metis Ajanda 2015

Metis Ajanda 2015

Beni Siz Delirttiniz!
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Şu dünyaya baktığımızda pek akıllı işi görünmüyor. İzan, vicdan sahibi kalıp da işin içinden nasıl çıkılır kestirmek kolay değil. Nutuklar ahkâma karışırken, çığlıklar korkunç bir sessizlik gürültüsüyle boğulurken, saray soytarıları külahlarının çıngıraklarını şıngırdata şıngırdata ona buna çemkirirken aklımız sınırlarına dayanıp koyver beni diye yalvarıyor. Aman yapma, diyoruz, delilik öyle hülyalara dalabileceğin bir yeryüzü cenneti değildir, acılara duçar olursun, kurumların eline düşer sürünürsün. Nimet mi lanet mi şaşırsak da aklımızı koruyalım yine de, gün gelir lazım olur! O halde gelin biraz ahvalimize bakalım, aklını yitirenlerin başına gelenlere, delilik gömleğini kah iyilik kâh kötülük için kendisi giyenlere, ya da zorla giydirilenlere, değişen delilik anlayışlarına, düzenin delilik kurumuyla korunmasına... Bir tutam mizah, hunilerimiz elde, buyrun hayırlara vesile olmasını dilediğimiz bir yola, yeni yıla...

Metis Ajanda 2015 / Beni Siz Delirttiniz oldukça iyi tasarlanmış ve insanda yazma iştahı uyandıran bir ajandadır. Ajanda merakı olan insanların, bu ajandayı kesinlikle kaçırmaması gerekir. Ajandanın içeriğinde yer alan küçük notlar, insanı bazen hüzünlendirirken bazen de içini kıpır kıpır yapıyor. Bu ajanda, eşine ve dostuna ufak hediyeler alarak onların gönlünü hoş etmek isteyenler için çok idealdir. İnsan, bu ajandanın içerisini görünce içine yazı yazası gelmiyor ve bu tür ajandalardan kendisine özel bir koleksiyon yapmak istiyor.

Metis Ajanda 2015 / Beni Siz Delirttiniz taşınabilirlik açısından da oldukça kullanışlı tasarlanmıştır. Önemli notlarınızı bu ajandanın içerisine yazarken sayfa içerisinde yer alan ufak notları okudukça keyfiniz yerine gelecektir. Bu ufak notları okuduğunuz zamanda bazen oturup yaşamınızın nereye gittiğine dair derin düşüncelere dalacaksınız. Ajandanın dış kapağı da görenin hayran olacağı kadar şık tasarlanmıştır. Kültüre, sanata ve edebiyata aşık insanlar, bu ajandayı bir an olsun yanlarından ayırmayacaklardır. Ajandaya farklı bir boyut kazandıran bu ajandanın, müptelası olacaksınız. Siz de not defteri boyutundaki bu ajanda ile farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Metis Ajanda 2015 / Beni Siz Delirttiniz içeriğinde takvim ve yıllık planlayıcı mevcuttur. Ulu Tanrıya Maruzatımdır, Deli Adam Teorisi, Delinin Dereyle İmtihanı, Rosenhan Deneyi, Dersim’in Delileri, İstanbul’un Delileri, Abderan Delileri, Tımarhane Yolculuğu, Deli, Maiyet Askerlerinden Bir Zümre: Deli, Ben Deli miyim, Aklı Başındalıkla Mücadele Yolları, Sınırlar ve Delilik, Mavi Çocuk, Faideli Bilgiler, İlaç: Deva mı Bela mı, İlaçla Tedavi Efsanesi, Deliye Saydılar Bizi, Sana Gül Bahçesi Vaat Etmedim, Psikolojime Dokunma, Beni Ben mi Delirttim, Terapist Nasıl Seçilir ve Deliname eserde yer alan metinlerin başlıklarıdır. Bu metinlerin her birinin içeriği ufkunuzu açacak ve daha sağlıklı düşünmenize yardımcı olacaktır. Bu metinleri okudukça bugüne kadar yaşadığınız olaylar aklınızdan geçecek ve bu olaylar karşısında aklınızı nasıl yitirmediğinize kendiniz bile şaşıracaksınız. Ayrıca illerin telefon kodlarını, önemli telefonları, illerin plaka numaralarını ve telefon defterini bu ajandanın içeriğinde bulabilirsiniz.

Yorum Sayısı: 1

Metis Ajanda 2015 / Beni Siz Delirttiniz içeriğinde bilgilendirici notlar barındıran ve çok kullanışlı tarzda hazırlanmış bir ajandadır. Bu ajanda, ajandaya merakı olan insanların kesinlikle edinmesi gereken bir ajandadır. Bu ajandanın en güzel yanı ise insanı yazmaya teşvik etmesidir. Ayrıca boyut olarak cepte bile taşınmaya elverişli olması ajandanın en büyük avantajlarından biridir. Edebiyat ve sanata tutkulu olanlar, genel kültürünü geliştirmek isteyen insanlar, bu ajandayı mutlaka...devamını oku

E
Engin Vardar  -   20.06.2016