Metis Ajanda 2016: Rüyanın Gör Dediği

Metis Ajanda 2016: Rüyanın Gör Dediği

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Zor bir yıl geçirdik. Zaman zaman bir kâbusun ortasındaymış gibi hissettik, uyanıp her şeyin yolunda gittiği bir dünyaya dönmek istedik. Kâbus peşimizi bırakmadı, ama biz de pes etmedik. Çünkü bu dünyada kâbuslar kadar güzel rüyaların da olduğunu iyi biliyoruz.

Rüya görmek sadece insanların değil tüm memelilerin paylaştığı bir özellik. Her gece dünyanın içinde başka bir dünyaya, hayatın içinde başka bir hayata dalıyoruz. Tarih boyunca insanlar rüyaları yorumladı, onlara kâh doğaüstü kâh doğal açıklamalar getirmeye çalıştı. Rüya, insanı hep büyüledi, muhtemelen hep de büyüleyecek. Rüyalar konusunda yazılmış eserlerin, söylenmiş sözlerin çokluğu bunu gösteriyor. Biz burada kendimizce küçük bir seçki yaptık, hep birlikte azıcık durup nefeslenelim diye. Kişisel ve toplumsal kaygıların, her geçen gün daha çok içine çekildiğimiz öfke ve infial halinin yol açtığı yorgunluk ve yıpranmayı bir parça onaralım diye. Biraz edebiyat, biraz bilim, biraz mit ve efsane derken rüya âleminin buluttan labirentlerinde kaybolduk.

Labirentin girişi burası, çıkışı hepimizin kendi içinde.

Güzel rüyalarla dolu bir yıl dileğiyle…


Yorum Sayısı: 7

2016 için de anlamlı bir tema olmuş "rüyanın gör dediği" koleksiyonerler için biriktirmelik bence metis ajandaları, hem de çok hoş bir hediye seçeneği

C
Cemile Elçin Üner  -   09.02.2016

aldığım kitapların yanında hediye geldi :) hediye verilmeyen gün yok zaten..tasarımını çok beğendim günlerin bazılarına yazılar ya da sözler serpiştirilmiş ve ajanda olmaktan çıkmış gibi seneye hediye gelmesini beklemeden alacağım kuşkusuz :)

S
Sibel Keleş   -   31.03.2016

Ajanda gözüyle bakmıyorum açıkçası çünkü kıyıp da yazamıyorum, rüya hakkında bilgi edinmek için kullanıyorum.

B
Burak Akgün  -   01.03.2016

İnsanların yaşamları her zaman kolaylıklar içerisinde geçmez. Dönem dönemde zorluklar yaşamımız ile ilgili olarak kabuslar görmemize neden olur. Yaşamımızı kabusa döndüren zorluklar yaşadığımız gibi bir rüyada olduğumuzu sanacak kadar güzel günlerde yaşarız. Bu ajanda, diğerlerinden farklı olarak sadece günlük değil, aylık ve yıllık planlamalar yapmanıza da olanak sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Ayrıca bu ajandayı kullanan insanlar, rüya hakkında çok ilginç bilgilere ulaşıyorlar....devamını oku

E
Erhan Görgülü  -   20.06.2016

Her yıl olduğu gibi bu yıl da harika bir ajanda hazırlamış Metis...

Z
Zeynep Dilara Öztunç  -   22.02.2016

Bu güne kadar çok farklı ajandalar kullandım. Fakat buradaki ajanda gibi kendini sevdiren hiç olmadı:)

M
Musafa İzmirli  -   02.02.2016

Çok tatlı bir ajanda. Rüya hakkında çok sayıda yazardan çok güzel alıntılar var. İnsanı alıntı yapılan kitapları okumaya yönlendiriyor.

R
Ramazan Küçük  -   02.02.2016