Midilli'den Anadolu'ya
% 44indirim

Midilli'den Anadolu'ya

Bir Dönemin Kültürünü Yansıtan Şahsiyet M. Türkay Komili
  • 25,00 TL14,00 TL

    hopi kampanyası
    0,70 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Kültür, nesilden nesile aktarılan bir birikimdir; dil ve edebiyat ise bu kültürün en önemli taşıyıcılarındandır. Bizler de Türk Dili ve Edebiyatı eğitimi alarak, kültürümüzü tanıtmak ve onu geleceğe taşımak gibi bir misyon üstlenmiş oluyoruz. Işte bu noktada hazırlamış olduğumuz bu kitap böyle bir misyona hizmet etmek amacındadır.


Biz, bireyi zaman veya mekandan ayrı tutamayız. Çalışmamızın çıkış noktası olan Türkay Bey, yaşadığı zamanın, bulunduğu mekanın farkındalığı içinde yaşamını sürdüren bir insandır. O, daha küçük bir çocukken yaşamını sürdüreceği şehri belirlemiş, yaşadığı şehrin kültürel, siyasal, sosyal değişimini çok iyi gözlemlemiştir.


Çok kültürlü, köklü bir ailede büyüyen Türkay Bey, sanatın birçok dalında kendini yetiştirmiş, eserler vermiş bir kültür insanıdır. Birçok gazetenin kültür sanat sayfasını hazırlayarak, insanların sanatsal faaliyetlerden haberdar olmasını sağlamıştır.


Çalışmamız sayesinde Midilli tarihi, kültürü, mübadele tarihi hakkında detaylı bir bilgiye sahip olduk. Türkay Bey'in dönemin gazete ve dergilerinde yayımlanan yazıları ile düşünce dünyasını yansıtan daha önce yayımlanmamış yazıları, onun yazı hayatı hakkında bize fikir vermiştir. Gerçekleştirilen kültür ve sanat aktivitelerini de yakından takip eden Türkay Bey, bizce, Midilli'den Anadolu'ya bir köprü görevi yapmaktadır. Zevkle okuyacağınız bu çalışma için bize hak vereceksiniz..


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.