Mikrovasküler Cerrahi Atlası

Mikrovasküler Cerrahi Atlası

Anatomi ve Operatif Teknikler
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

En çok satanlar arasında olan "Mikrovasküler Cerrahi Atlası: Anatomi ve Operatif Yaklaşımlar" kitabı vücudun tüm alanlarındaki damarsal yapıların diseksiyonu, flep hazırlığı ve flep kaldırılması ile ilgili en son bilgiler ile güncellenmiştir.


İkinci baskı; anatomik gözden geçirmeler ve potansiyel anatomik varyasyonlar doğrultusunda 45 donör sahayı kapsamakta, birçok perforatör flebin kaldırılmasını da içeren 110 tane flep fabrikasyonunu ve kaldırılması adım adım tariflemekte ve alıcı saha damarlarının ortaya konmasına yönelik 39 farklı yöntemi tanımlamaktadır. Yazarlar, her bir donör alanın avantaj ve dezavantajlanna yönelik kendi bakış açılarını paylaşarak cerrahın her bir diseksiyonuna güvenle yaklaşmasına yardımcı olurlar.


İkinci baskıda öne çıkan noktalar:  • 115 tanesi yeni eklenen, toplamda 650 renkli çizim ile anatomi ve varyasyonları ile ilgili görsel bir rehber sağlar

  • Serbest fleplerin planlama ve dizaynından başlayan, 110 farklı flep kaldırma tekniğini anlaşılır şekilde sunar

  • İnferior epigastrik arter, superior ve inferior gluteal arterler, torakodorsal arter ve lateral sirkumfleks femoral arter bazlı perforatör fleplerin tartışılmasını içeririr

  • Spesifik donör saha kullanımının avantaj ve dezavantajlarını da içeren klinik endikasyonların anlaşılır bir gözden geçirilmesini sağlar

  • Üst ekstremite, alt ekstremite, gövde ve baş,boyun bölgelerine yönelik düzenlemelerin referanslarını gösterir


Tüm plastik ve rekonstrüktif cerrahlar, ortopedistler, el cerrahları, nörocerrahlar ve bu uzmanlık alanındaki stajerlerin faydalanabileceği zengin bilgiler içeren bir kitaptır.


Berish Strauch, M.D. Yeshiva Üniversitesi, Albert Einstein Tıp Fakültesi ve Montefiore Tıp Merkezi, Bronx, New York'da Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Profesörü ve Bölüm Başkanıdır.


Han-Liang Yu, M.D. Yeshiva Üniversitesi, Albert Einstein Tıp Fakültesi ve Montefiore Tıp Merkezi, Bronx, New York'da Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümünde Doçenttir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.