Mış Gibi Yetişkinler
% 28indirim

Mış Gibi Yetişkinler

Yetişkin Çocuklar
  • 22,50 TL16,20 TL

    hopi kampanyası
    0,81 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Yetişkin Çocuklar Aile Ortamı ve Çocuk Yetiştirme Üzerine Yakup Bey’le Söyleşiler Doğan Cüceloğlu’nun Yetişkin Çocuklar adlı kitabını, içeriğini daha iyi yansıttığına inandığımız yeni bir kapak ve yeni bir isimle sunuyoruz.


Bu kitap, aslında bildiğimiz, ancak üzerinde düşünme gereğini pek duymadığımız bir öyküyü anlatıyor. Bu öykünün kahramanlarını  tanıdıkça çocukluğumuzu, ailemizi, çevremizdeki insanları ve en önemlisi kendimizi de daha iyi anlayacağız.


Gerçek Özgürlük

Gerçek Özgürlük

Doğan Cüceloğlu

19,8 TL
Başarıya Götüren Aile

Başarıya Götüren Aile

Doğan Cüceloğlu

10,8 TL
İletişim Donanımları

İletişim Donanımları

Doğan Cüceloğlu

12,6 TL
Öğretmen Olmak

Öğretmen Olmak

Doğan Cüceloğlu

17,82 TL
Savaşçı

Savaşçı

Doğan Cüceloğlu

23,4 TL
İçimizdeki Çocuk

İçimizdeki Çocuk

Doğan Cüceloğlu

16,2 TL
İçimizdeki Biz

İçimizdeki Biz

Doğan Cüceloğlu

16,2 TL
İnsan İnsana

İnsan İnsana

Doğan Cüceloğlu

16,2 TL
Geliştiren Anne-Baba

Geliştiren Anne-Baba

Doğan Cüceloğlu

10,8 TL
Mış Gibi Yaşamlar

Mış Gibi Yaşamlar

Doğan Cüceloğlu

19,8 TL

Doğan Cüceloğlu, Mış Gibi Yetişkinler eserinde psikolojik içerikli bir konu ele almıştır. Konunun psikolojik içerikli olması eserin dilinin ağır olduğu ve bilmediğiniz birçok kelime ile karşılaşacağınız yönünde gözünüzü korkutmasın. Çünkü yazar, eserini oldukça akıcı bir üslup ve sade bir dille kaleme almıştır. Ayrıca yazarın fikirlerini hikaye olarak okura aktarması okurların, konuyu kavramasını kolaylaştırmaktadır. Yazarın, bu eserinde ele aldığı hikayenin kurgusu yüzeysel kalsa da anlam derinliği bu yüzeyselliğin okurun gözünde bir kusur olmasının önüne geçiyor.

            Doğan Cüceloğlu, Mış Gibi Yetişkinler eserinde okurlar, her zaman merak ettikleri yetişkin çocuk kim sorusuna cevap buldukları gibi toplum içerisinde yetişkin çocuğun kendini nasıl belli ettiğini ve insanların, neden büyüyemeyerek yetişkin çocuk olarak kaldığının nedenlerini de öğreniyorlar. Yazar, bu eserinde öylesine güzel bir konu işlemiş ki bu eseri okumaktan ancak okumayı sevmeyenler sıkılabilirler. Dünyada insanlar, zamanı geldiği zaman evlenerek bir yuva kuruyor ve toplumun çekirdeği, aynı zamanda da temel taşı olan aile sıfatını elde ediyorlar. Buraya kadar her şey normal akışı içerisinde olsa da esas iş aile olduktan sonra başlıyor. Çünkü toplumun sağlıklı olabilmesi için ailenin sağlıklı olması gerekiyor. Sizler, sağlıklı bir aileye mi sahipsiniz? Bu sorunun cevabını bu eserdeki karşılaştırmalı olarak verilmiş olan sağlıklı aile ve sağlıksız aile arasındaki farkları okuduktan sonra öğrenebilirsiniz.

            Doğan Cüceloğlu, Mış Gibi Yetişkinler eserinde bir ailenin, çocuğun kişilik ve karakter oluşumundaki önemini anlatması anne, baba ve çocuk ilişkisinde çok şeylerin değişmesine neden olacaktır. Gündelik yaşamınızda insanlarla olan ikili ilişkilerinizde sıkıntılar yaşıyorsanız yazarın, bu eserinde ikili ilişkiler hakkında vermiş olduğu tüyoları mutlaka okumanız gerekmektedir. Bu eseri yaşam üzerinde gözlem yapmayı, gerek kendisine, gerek çevresindeki kültürlü insanlara sorular sorarak aldıkları cevaplar üzerinde düşünmeyi seven insanlar ellerinden düşürmeyeceklerdir. Bu eseri, özellikle her anne ve babanın okuması ve kendisine gerekli dersleri çıkarması gerekir.

            Doğan Cüceloğlu, 1938 yılında Mersin’de dünyaya gelmiştir. Psikoloji ve iletişim psikolojisi alanlarında eğitim almıştır. Bugüne kadar psikoloji alanında kırktan fazla bilimsel makale yayınlamıştır. Gelişim psikolojisi ile ilgili seminerlerde vermektedir. Doğan Cüceloğlu, 1938 yılında Mersin’de dünyaya gelmiştir. Psikoloji ve iletişim psikolojisi alanlarında eğitim almıştır. Bugüne kadar psikoloji alanında kırktan fazla bilimsel makale yayınlamıştır. Gelişim psikolojisi ile ilgili seminerlerde vermektedir.

Yorum Sayısı: 2

Doğan Cüceloğlu, Mış Gibi Yetişkinler eserinde bizlere, bedenleri büyümüş ama akılları bedenleri ile aynı oranda büyüme başarısını gösterememiş yetişkin çocukları anlatmaktadır. Bir insanın, kişilik ve karakter gelişiminde, olgun bir yetişkin olmasında en önemli rolü aile ortamı oynamaktadır. Bu eser ile birlikte kendimizi daha iyi tanımak ve topluma daha iyi yansıtmak için çocukluk yıllarımıza ve yetiştiğimiz aile ortamına gidecek ve o günlerden bugünlerimize yolculuk yapacağız. Bu eser, deniz...devamını oku

G
Gökhan Temiz  -   20.06.2016

Doğan Cüceloğlu'ndan yine eğitici bir kitap. Gelişme çağındaki gençlerden başta olmak üzere, hayatında bir şeylerin yanlış gittiğini azıcık da olsa hisseden herkes mutlaka bir göz atmalı. Yanlış yaşadığımız o kadar çok duygumuz ve düşüncemiz var ki, Doğan Cüceloğlu'nun her yeni çıkan kitabıyla bunu çok daha iyi kavrıyor insan.

M
Mert Erdem  -   08.02.2016