Mitoloji Sözlüğü
% 28indirim

Mitoloji Sözlüğü

  • 32,50 TL23,40 TL

    hopi kampanyası
    1,17 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Mitoloji Sözlüğü, Azra Erhat'ın geniş bilgi ve kültürünün son ürünü, ustaca yazarlığının en yüksek aşamasıdır. Titizlikle hazırlanan kitap, başta Anadolu efsaneleri olmak üzere, Yunan ve Latin mitolojisini açık seçik, tatlı bir dille okuyucuya sunmaktadır. Azra Erhat, efsaneleri hem bilimsel bir gözle incelemeye, hem de dünya yazın ve sanatındaki yerlerini, eşsiz bir esin kaynağı olarak değerleriyle canlandırmaya çalışır.


İlyada

İlyada

Azra Erhat

22,5 TL
Odysseia

Odysseia

Azra Erhat

19,5 TL
Troya Masalı

Troya Masalı

Azra Erhat

10,5 TL
İşte İnsan

İşte İnsan

Azra Erhat

11,07 TL
Mavi Yolculuk

Mavi Yolculuk

Azra Erhat

14,2 TL
İşte İnsan

İşte İnsan

Azra Erhat

14,91 TL
Mavi Anadolu

Mavi Anadolu

Azra Erhat

13,32 TL
Mavi Anadolu

Mavi Anadolu

Azra Erhat

11,36 TL
Mavi Yolculuk 2

Mavi Yolculuk 2

Azra Erhat

12,96 TL

Azra Erhat, Mitoloji Sözlüğü eseri en çok Yunan mitolojisine ilgi duyan insanların işine yarayacaktır. Yazar, bu eserinde okurlarını, soy ağaçları ve mitolojik varlıklar hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirmektedir. Yunan mitolojisinde yer alan öyküler, herkesin ilgisini çekmektedir. Çünkü bu öyküler, çok ince düşünceler içerdiğinden dolayı okuyanların, yaşam konusunda önemli dersler alması gerekir. Bu öykülerden ara sıra faydalanmak için bu eserin, kütüphanelerde mutlaka bulundurulması gerekir. Yazarın, bu eseri ülkemizde şu ana kadar yayımlanmış olan en kapsamlı mitoloji sözlüğü olma özelliğini taşımaktadır. Ayrıca içerik olarak da oldukça doyurucu bir eserdir.  

            Yunan mitolojisi hakkında hiç bilgi sahibi olmasanız bile Azra Erhat, Mitoloji Sözlüğü eseri ile çok şey öğreneceksiniz. Yazarın, bu eserinde Yuna mitolojisinde yer alan tanrıların hepsinin özelliklerini bulabilirsiniz. Eserin arkasında yer alan soy tablosu ise eseri okurken bayağı bir işinize yarıyor. Bu eserin içeriği mitoloji alanında araştırma yapan insanlara rehberlik edecek kadar hacimlidir. Bu eseri okuyunca mitoloji alanında kafanız takılan her şeye yanıt bulduğunuz için yazarın, bu alandaki uzmanlığını gerçekten hissediyorsunuz. Mitoloji ve edebiyat arasındaki ilişkiyi çözmek isteyenlerdenseniz bu eserin kapağını açın ve okumaya başlayın. Çünkü bu eserin içeriğinde mitolojinin, edebiyata derin etkisini rahatlıkla göreceksiniz. Bu nedenle kitap okumaya meraklı insanlar, bu eseri özellikle kütüphanelerinde bulundurmalıdırlar. Bu tip eserlerin, insanlara faydalı olabilmesi için mutlaka gönül verilerek hazırlanması gerekir. Eserin içeriğinde yer alan bilgilerin derinliği incelendiği zamanda yazarın, gönlünü mitolojiye kaptırdığının farkına varıyorsunuz.

            Azra Erhat, Mitoloji Sözlüğü eserinden felsefe alanı ile ilgilenen insanlarında mutlaka faydalanması gerekir. Çünkü mitoloji, esasta felsefenin doğuşundan önceki zaman dilimini konu edinir. Yazar, bu eseri hazırlamadan önce sanki eline bir sepet alarak Yunan mitolojisini köşe bucak gezmiş ve işine yarayabilecek tüm bilgileri bu sepette topladıktan sonrada bu eseri ile derlemiştir. Bu eser, mitoloji eserleri arasından devamlı en çok satanlar listesinde yer almış ve almaya da devam edecektir.

            Azra Erhat, 1915 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yazar, eski Yunan ve Roma dilleri alanında uzmandı. Ülkemizin yetiştirmiş olduğu en önemli filologlardan biriydi. Yazar, tam bir düşünce kadınıydı ve bu yönüyle tüm Türk kadınlarına örnek bir insandı.   

Yorum Sayısı: 1

Azra Erhat, Mitoloji Sözlüğü eseri alanında büyük bir titizlikle hazırlanmış en iyi eserlerden biridir. Anadolumuza ait birçok efsaneyi bulacağınız bu eser, Yunan ve Latin mitolojileri hakkında da yadsınamayacak derecede bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Çok geniş çaplı hazırlanmış olan bu eser, mitolojiye bilimsel bir bakış açısı da kazandırmaktadır. Bu eserden faydalandıkça Türk şairleri tarafından kaleme alınmış şiirleri daha iyi çözümleyeceksiniz. Çünkü bu sözlükte, şiirlerimizde yer...devamını oku

A
Ahmet Ertemiz  -   20.06.2016