Mitos : Yerli Oto Efsanesi
% 34indirim

Mitos : Yerli Oto Efsanesi

Türkiye'de İlk Defa Uygulanan 12K ArGe Modelinin Romanı
  • 19,00 TL12,54 TL

    hopi kampanyası
    0,63 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Tamamen yerli imkânlarla dizayn edilmiş ve üretilmiş bir otomobil markası, ülkemizde yıllar boyunca tartışma konusu olmuştur. Bunun gereksiz olduğunu savunanların yanında bir o kadar da zorunluluğunu savunan taraflar olmuştur. Yerli otomobil üretimi konusu zamanla bir efsaneye, yani Mitos’a (Mhytos) dönüşmüştür.
Hükümetin çıkardığı bir teşvik sistemi ile yerli oto tasarımı ve üretimi için şirketlerden proje sunmaları talep edilir. Üç otomobil üreticisi kurum kendi tasarladıkları otomobil projesini Bakanlığa sunar. Değerlendirme sonucunda projesi onaylanan kurum büyük bir sevinç yaşar. Basının yoğun ilgisi ile karşılanan bu haber, gündemi günlerce meşgul eder. Ancak projesi onaylanan kurum büyük bir hesap hatası yaptığını fark eder. Bir taraftan kamuoyunda ilgi gören projede hata yapıldığının basına


Mitos romanı; birinci baskısı “Umuda Uyanış”, ikinci baskısı “Kairos” adıyla yayınlanan ve otomotiv yan sanayinde faaliyet gösteren bir kurumdaki olayları ele alan romanın devamı niteliğindedir. Bu roman ise bir ana sanayi kurumun penceresinden tüm tedarik zincirine bakarak inovasyonun ülkemiz için önemini ela almaktadır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.